P, 26.03.2023

Tänasest rakendub 11 maakonnas tasuta bussiliiklus maakonnaliinidel

BNS
Tänasest rakendub 11 maakonnas tasuta bussiliiklus maakonnaliinidel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Rakvere bussijaamast ei saa tasuta kuhugi sõita. Ja kui maakonnaliinil sõitev buss juhtub maakonna piirest välja põikama, peavad ka naabrid, kel muidu bussisõit tasuta, selles bussis pileti ostma.
Rakvere bussijaamast ei saa tasuta kuhugi sõita. Ja kui maakonnaliinil sõitev buss juhtub maakonna piirest välja põikama, peavad ka naabrid, kel muidu bussisõit tasuta, selles bussis pileti ostma. Foto: Marianne Loorents

Tänasest kehtib nulleurone maakonna bussiliini pilet 11 maakonnas ehk Valgamaal, Võrumaal, Viljandimaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Neljas maakonnas tasuta sõitu ei rakendu: Lääne-Virumaal, Harjumaal, Raplamaal, Pärnumaal – kuid ka need maakonnad saavad majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul oma otsust muuta, kui peavad seda sobilikuks.

Nullhinnaga piletit pakkuvad bussid hakkavad kandma vastavat silti. Bussi sisenedes tuleb enda sõit registreerida ehk valideerida ühiskaart. Kui valideerimisaparaate bussis ei ole, siis väljastab bussijuht sõitjale vastava nullhinnaga pileti, teatas maanteeamet.

Sõit on vaja registreerida, et liiniveo korraldajad saaksid bussiliini käigushoidmise vajalikkuse hindamiseks statistikat liinil reisijate arvu kohta. Ühiskaardi saab soetada 2 euroga kas bussist või muudest müügipunkidest. Ühiskaarti ei pea isikustama ning see kehtib kõigis nulleurose pileti üle võtnud maakondades.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas aprilli lõpus piletihinnamääruse, mis võimaldab juulist maakondlikel bussiliinidel endiselt senises määras piletit küsida kuid ka tasuta transporti pakkuda. Kui kohalikud ühistranspordikeskused maakondlikus bussiliikluses juulist piletihindu ei langeta, näiteks nullini, siis nad tõenäoliselt jäävad vähemalt osaliselt ilma riigieelarves ette nähtud maakondliku ühistranspordi lisarahastusest.

Märksõnad
Tagasi üles