R, 27.01.2023

Lilled ja kommikarp on lubatud

Haiglad kinke otsesõnu ei keela, aga soovitavad piirduda aitähiga.
Joosep Värk
, reporter
Lilled ja kommikarp on lubatud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul lahendaks probleemi kõige tõhusamalt see, kui arstid otsustaksid loobuda igasuguste kingituste vastu võtmisest.
Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul lahendaks probleemi kõige tõhusamalt see, kui arstid otsustaksid loobuda igasuguste kingituste vastu võtmisest. Foto: Mihkel Maripuu

Lääne-Tallinna keskhaigla hooldusravikliiniku korruptsioonijuhtum, aga ka statistika kinnitavad, et inimesed on harjunud arstile kingitusi viima. Kas sellele järgneb vastuteene, sõltub olukorrast.

2016. aastal puutusid Eesti inimesed meelehea pakkumisega kõige enam kokku just meditsiinis. Seda kinnitab justiitsministeeriumi kolme sihtrühma (elanikud, ettevõtjad ja avaliku sektori töötajad) uuring «Korruptsioon Eestis 2016».

Toona väitis kaheksa protsenti inimestest, et arstid on neilt raha, kingitusi või teenet oodanud. Kui teistes valdkondades on näitaja aastatega vähenenud, siis meditsiinis püsib see stabiilselt kümne protsendi lähedal.

Näiteks kui veel 2010. aastal puututi korruptsiooniga kõige enam kokku sõiduki tehnoülevaatusel, siis vahepeal algatatud hulk kriminaalasju on selles valdkonnas pistise andmist vähendanud. Seetõttu on prokuratuur ja politsei viimastel aastatel võtnud sihikule korruptsiooni meditsiinis.

Märksõnad
Tagasi üles