T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pressinõukogu uued liikmed on Martin Šmutov ja Urmet Kook

Anna Ploompuu
, reporter
Facebook
Comments
Urmet Kook
Urmet Kook Foto: Peeter Langovits

Pressinõukogu kaks uut liiget on Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ja Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook. 

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas täna ametisse kaks uut pressinõukogu liiget: Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutovi ja ERRi veebiuudiste ja portaalide juhi Urmet Koogi.

Pressinõukogusse kuuluvad tänase seisuga: Tallinna linnavolikogu liige ja endine kohtunik Helve Särgava (aseesimees), advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Viive Kaur, Postimehe arvamustoimetuse juhataja Neeme Korv, Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, Kunstiakadeemia professor David Vseviov, Saarte Hääle väljaandja ja peatoimetaja Gunnar Siiner, Riigikontrolli kommunikatsioonijuht Toomas Mattson, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ja Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook

Eesti Ajalehtede Liit nimetab Pressinõukogu liikmed kaheks aastaks. Vastavalt statuudile võib liikmeksoleku aega pikendada ühe tsükli ehk kahe aasta võrra.  

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutelul ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Eesti Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku, Tallinna TV, BNS, TV3 ning ajalehed Pealinn ja Stolitsa.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles