E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rahvaliidu uus esimees on Margo Miljand

BNS
Rahvaliidu uus esimees on Margo Miljand
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: TPM

Rahvaliidu kongress valis laupäeval partei uueks esimeheks erakonna volikogu senise juhi Margo Miljandi.

Miljandi sõnul otsustas Rahvaliidu kongress üheselt jätkata iseseisva erakonnana ning partei senise esimehe Andrus Bloki seisukohad partei tegevuse lõpetamise osas poolehoidu ei leidnud.

Rahvaliidu kandidaatide poolt hääletas 6. märtsil toimunud riigikogu valimistel 12 184 inimest ehk 2,1 protsenti kõigist valijatest. Selle tulemusega eelmistel valimistel kuus mandaati saanud erakond valimiskünnist ei ületanud.

Alates eelmise aasta suvest, mil Rahvaliidu kongress lükkas tagasi ettepaneku Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga ühineda, on erakond vahetanud juhte neljal korral. Kui erakonna toonane esimees, praegune sotsiaaldemokraat Karel Rüütli mullu mais ametist lahkus, sai Rahvaliidu ajutiseks esimeheks esmalt Mai Treial ja seejärel Arvo Sirendi. Juulis valis erakonna kongress uueks esimeheks omaaegse tuntud poliitiku Juhan Aare, kelle vahetas novembris välja Rakke vallavanem Andrus Blok.

Märksõnad
Tagasi üles