Eesti jõgede lõhed ja forellid saavad paremad elutingimused

Merje Pors
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Loobu jõgi.
Loobu jõgi. Foto: Keskkonnateabe keskus

Keskkonnateabe keskus on alustanud töödega Kasari, Pirita, Loobu, Mustoja ja Kunda  jõe ökoloogilise seisundi parandamiseks, et tagada parem elukeskkond lõhedele ja jõe- ning meriforellidele.

Projekti eesmärgiks on parandada Eesti vooluveekogude ökoloogilist seisundit ning vältida nende seisundi edasist halvenemist, teatas keskkonnateabe keskus.

Projekt aitab kaasa kalapopulatsioonide, sealhulgas nii rannikumeres kui ka siseveekogudel elunevate siirdekalade kaitsele. Lõhe, jõeforelli, meriforelli ja harjuse kudemis- ja elupaigana kinnitatud veekogule või selle lõigule ehitatud paisul tuleb tagada kalade läbipääs üles- ja allavoolu liikumiseks 2013. aasta 1.jaanuariks.

Töid teostatakse Pirita jõe Nehatu, Loo ja Paritõkke paisul, Loobu jõe Loobu paisul, Mustoja jõe Vihula alumisel paisul ja Kunda jõe Estonian Celli paisul. Lisaks teostatakse töid ka Kasari jõe Laastre paisul, mis kuulub karpkalalaste elupaigaks olevate veekogude hulka.

Tööde lõpptähtaeg on oktoober 2012 ja maksumus ligi 2 miljonit eurot. Projekti rahastatakse Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist ja viiakse läbi keskkonnaministeeriumi poolt väljatöötatud meetme «Vooluveekogude seisundi parandamine» raames.

Tagasi üles