Täna algavad Keskaja päevad

Keskaja Päevad.

FOTO: Erik Prozes

Täna kell 17 saab Viru väravate juurest alguse Keskaja Päevade rongkäik, millele järgneb avatseremoonia Raekoja platsil.

Pühapäevani kestvate XIX Keskaja Päevade ajal muutuvad Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus õitsvaks hansalinnaks. Täna õhtul on võimalus osaleda keskaegsel karnevalil Hopneri Majas.

Keskaja Päevade südameks on Meistrite Turg Raekoja platsil, samas pakutakse linnarahvale meeleolukaid kontserte ja keskaegset meelelahutust. Muusikalist külakosti toob ansambel Obscurus Orbis Lätimaalt, lisaks esinevad Raekoja platsil akrobaadid, tantsuansambel Rondo Danzante Saaremaalt, Lathyrus Odoratus jt.

Niguliste kiriku kõrval toimetab kõigil neljal päeval keskaja küla, kust leiab ka palju väliskülalisi. Kätt saab proovida erinevates keskaegsetes meistrikodades ja õpitubades, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool, õpetusi jagavad mõõgavõitlejad ning antakse võimalus ka vibukütina täpsust proovida. Lisaks on kohal sepad, puusepad, ehitusmeistrid ja palju muud huvitavat.

Laupäeval, 7. juulil toimub Niguliste kõrval asuval haljasalal Revali mõõgaturniir. Võistlejaid on saabumas Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt, Soomest, Iisraelist. Võistlustel osalevad ka naisvõitlejad. 6. ja 7. juulil on õhtuti võimalik Katariina kirikus ja muinasjutuõhtutest Hopneri Majas keskaja muusikast osa saada. Toimub ka mitmeid ajaloomatku, kus tutvustatakse Tallinna vanalinna ajalugu. Keskaja päevi korraldavad Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ning Hopneri Maja.

Täpsem programm ja info www.medievaldays.ee

Tagasi üles