/nginx/o/2008/10/31/88926t1h8259.jpg)
John McCaini ja tema praeguse abikaasa Cindy (54) kohtumise lugu pole just päris selline, mille peale üks pereväärtusi austav valija meeleliigutuspisara poetaks.
See oli 1979. aasta aprill, kui ühel Hawaiil peetud sõjaväevastuvõtul kohtusid 24-aastane blond sinisilmne Arizona õllefirma pärija Cindy Lou Hensley ja temast 18 aastat vanem Vietnami veteran John McCain.
Viimane oli toona abielus oma esimese naise Caroliga, nende kodus kasvas kolm last.
Vietnam ei laastanud mitte ainult John McCaini tervist, vaid ka pereelu. Kui 1967. aastal põhjavietnamlaste kätte vangi langenud McCain 1973. aastal koju naasis, avastas ta, et abikaasat truult oodanud ja pakkidega meeles pidanud naine on vahepeal füüsiliselt pea sama palju läbi elanud kui tema sõjavangina.
Tahtmata valmistada mehele lisamuret, oli Carol seni hoolikalt varjanud 1969. aasta jõululaupäeva rasket liiklusõnnetust, mille tagajärjel saabus John McCainile vastu kunagise trikoomodelli asemel märksa priskem ratastoolis abikaasa.
McCaini suhe noore pärijannaga sai Hawaiilt alguse. Paar kolis kokku 1980. aasta alguses ja abiellus pärast mehe lahutust esimesest kaasast.
«Pärast kojutulekut kõndis ta (John McCain – toim) kepiga ja naine kõndis samuti kepiga. Niisiis viskas ta tema suure rahaga Arizona posteritüdruku pärast üle parda ja ülejäänu on ajalugu,» on McCainide peretuttav Ross Perot kommenteerinud juhtunut ajakirjale Newsweek.
Erinevalt Perot’st on Carol McCain aga juba aastaid endise abikaasaga heades suhetes. Ta on veendunud vabariiklane ja kinnitanud, et peab John McCaini parimaks presidendikandidaadiks.
Abielumehe võrgutanud ilus pärijanna Cindy McCain on aga aastate jooksul näidanud end filantroobi ja eeskujuliku abikaasana. Eripedagoogi haridusega naine on eelistanud oma õpitud tööd ja emadust nii pärijanna kui poliitiku abikaasa rolli nautimisele. Ta on üles kasvatanud kolm lihast last – tütre ja kaks poega, kellest noorem teenib Iraagis.
Lisaks tõi Cindy McCaini 1991. aasta visiit Bangladeshi lastekodusse perre veel ühe järglase – praeguseks 17-aastase tütre Bridgeti.
Ema Teresa nunnade hoolde jäetud kristlasest vallasema suulaelõhega laps poleks lastekodu töötajate hinnangul puude tõttu tõenäoliselt iialgi peamiselt moslemitest elanikkonnaga riigis kasuperet leidnud.
Tänu spontaanselt abikaasalt luba küsimata tüdrukutirtsule kodu anda otsustanud Cindy McCainile on Bridget aga nüüd tavaline USA keskkooliõpilane, kelle puudest on tänu arstide tööle vähe järel.
Cindy McCaini möödunudnädalane visiit Vene invasiooni tõttu kodudest välja aetud Gruusia sõjapõgenike laagrisse näitas lisaks tema suurele südamele ilmselt ka seda, milliseid maailma valupunkte see paar Valges Majas tähtsaks peaks.
Välisminister:
Robert Zoellick – Maailmapanga direktor
Joseph Lieberman – sõltumatu senaator Connecticutist
Kaitseminister:
Joseph Lieberman – sõltumatu senaator Connecticutist
Robert Gates – praegune kaitseminister
John Lehman – Reagani mereväeminister
Rahandusminister:
John Thain – Merrill Lynchi tegevjuht
Robert Zoellick – Maailmapanga direktor
Mitt Romney – endine Massachusettsi kuberner
Valge Maja kantseleiülem:
John Lehman – Reagani mereväeminister
Rick Davis – John McCaini kampaaniajuht
Riikliku julgeoleku nõunik:
Randy Scheunemann – McCaini kampaania välispoliitikajuht
Lorne Craner – Rahvusvahelise Vabariikliku Instituudi direktor
Allikad: New York Times, Sunday Tim