R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

President merd ei karda: Kaljulaid hakkab Muhu väina regatil purjetama

Facebook
Comments 1
Eesti President Kersti Kaljulaid.
Eesti President Kersti Kaljulaid. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Täna stardib Kakumäe sadamast Muhu väina regati teine etapp, millel sõidab kaasa Eesti president Kersti Kaljulaid.

 7.-14. juulini toimuv Muhu väina regatt on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale, samuti tähistatakse regatil Eesti Jahtklubide Liidu 90. ja Kalevi Jahtklubi 70 aasta juubelit.

«Juubeliaastal on Muhu väina regatt varasemast suurem ja uhkem, lisaks võistlemisele saab regatil kaasa lüüa kaldaprogrammis ja EV100 merepidudel osaledes,» sõnas regati direktor Rene Allik. «Regatil tähistatakse kolme olulist juubelit – Kalevi Jahtklubi 70, Eesti Jahtklubide Liit 90 ja Eesti Vabariik 100 – ja oleme väga rõõmsad, et esimest korda ajaloos osaleb Muhu Väina regatil ka Eesti  president,» lisas Allik. 

President Kersti Kaljulaid osaleb täna lõunal algaval Eesti Meedia Tallinna ring – Kakumäe etapil jahil Forte. Samuti esineb president kõnega EV100 merepeol ja Eesti Jahtklubide Liidu 90. sünnipäeva tähistamisel Haven Kakumäe jahisadamas.

61. Muhu väina regatt toimub 7.–14. juulini ja läbib nädala jooksul kokku viit sadamat distantsil Kalevi Jahtklubi Tallinnas – Haven Kakumäe – Kärdla – Kihnu – Pärnu.  Regatil osaleb 109 jahti ja ligi 700 purjetajat viiest riigist. 

Kogu regatt on jälgitav reaalajas internetist. Kõike regatil toimuvat – nii otseülekandeid, reaalajas jahtide liikumist, kaldamelu, jutte purjetajatega ja purjetajatest, tulemusi, fotosid ja muud – saab vahetult jälgida Postimehe portaali purjetamisrubriigis.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles