Eesti aitab Afganistani lesknaisi ja orbusid

Tanel Sepp toonitas, et meil ei tasu Afganistani suhtes illusioone luua.

FOTO: SCANPIX

Välisministeerium toetab MTÜ Mondo projekti, millega luuakse Eesti ühiskonda aktiivselt kaasav süsteem raskes olukorras olevate Afganistani lesknaiste, üksikemade, orbude ja tänavalaste toetuseks.

Koostöös kohalike partneritega Afganistanis pakutakse keerulises olukorras olevatele emadele paremaid võimalusi iseseisvaks toimetulekuks ja oma laste eest hoolitsemiseks, teatas välisministeeriumi pressiesindaja.

Projekti eesmärk on ka parandada tänavalaste kooliskäimise võimalusi ning elanike tervishoiualaseid teadmisi.

Mondol on praktiline kogemus leskede ja orbude toetamisest Aafrikas – Ghanas ja Keenias, kus kahe aasta jooksul loodi samalaadne süsteem naiste ja laste abistamiseks sponsorluse ja eetiliste kingituste portaali muudamaailma.ee abil.

Pikaajalise sõja tõttu on kõige rohkem leski elanikkonna kohta Afganistanis. Nende probleemid on välisministeeriumi teatel sotsiaalne eraldatus, sundabielud, vägivald ja majanduslike ning hariduslike võimaluste vähesus.

Afganistani elanikkonnal puudub ministeeriumi andmetel sotsiaalne kaitse - lesestumise tagajärjel on suur osa naisi sunnitud hoolitsema oma laste eest üksi ning neil puudub tavaliselt kooliharidus ja oskused elatise teenimiseks. Nad on sunnitud elama vaesuses ning saatma oma lapsed kooli asemel tööle.

Afganistan on üks maailma vaesemaid riike ja sealsed inimarengunäitajad on ühed madalamad.
 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles