Interpol otsib Eestist pärit terroristi

Ivan Sazanakovi tagaotsimiskuulutus.

FOTO: Interpol

Interpoli poolt tagaotsitavate isikute seas on Eestis pärit Abdurrahman Sazanakov, kes 2013. aastal läks Süüriasse ja liitus sealsete mässulistega.

34-aastase eestimaalase tagaotsimiskuulutuses on kirjas, et meest kahtlustatakse terroriaktide korraldamises ja terrorismi õhutamises. Mees kõneleb vene ja araabia keelt ning teda otsib taga Eesti riik.

Tallinnas Lasnamäel sündinud ja kasvanud Ivan Sazanakov võttis pärast radikaliseerumist nimeks Abdurrahman Azan. Interpoli kuulutuses mehe nimeks märgitud Abdurrahman Sazanakov.

Mehega läks Süüriasse kaasa ka tema naine Lolita koos kahe lapsega, kes on Eesti kodanikud. Interpoli kuulutuses pole mehe kodakondsust märgitud, kuid kaitsepolitsei (kapo) andmetel on ta Venemaa kodanik.

Väidetavalt sai ta 2014. aastal mürsukillust haavata. Meest rahaliselt toetanud Ramil Khalilov ja Roman Manko mõisteti kohtus süüdi terrorismi toetamises, Khalilovile mõisteti kolme- ja Mankole kaheaastane vangistus. Tänavu teatas kapo, et lisaks Sazanakovile on Süürias viibinud või viibib kümmekond Eesti kodanikku, kellest pooled on alaealised.

Kaitsepolitsei (KAPO) komissar Andres Kahar ütles Kuku-raadiole antud intervjuus, et tegelikult on Abdurrahman Sazanakovi otsitud taga juba viimased paar aastat ning Interpoli lehele ei ole info tema kohta lisatud hiljuti. Kahari sõnul on Sazanakovi näol tegemist konvertiidiga (usuvahetajaga - toim.) ning KAPOle teadaolevalt on mees Süürias osalenud sõjategevuses.

Tagasi üles