Kohtu algus mõrvasüüga kurikamehe üle lükkus edasi

Urmas Einroos oli 2016. aasta juunis kohtu all liiklussüüteo pärast, mis andis talle hüüdnime Kurikamees. Einroosil oli kohtus seljas Pätsi Pardid pesapalliklubi särk.

FOTO: Sander Ilvest

Harju maakohus lükkas edasi korraldava istungi naistuttava mõrvas süüdistatava Urmas Einroosi kaasuses - mees sai kurikuulsaks juba enne mõrvasüüdistust, kui haaras Lasnamäel liiklusraevu olukorras kurika ja tuli sellega teist sõidukijuhti ähvardama.

Algselt pidi kohus istungi pidama teisipäeval, kuid nüüd toimub see 18. juulil. Sealjuures on Einroosi kaitsja esitanud mitu taotlust, mida kohtul tuleb korraldaval istungil lahendama asuda.  

Süüdistuse kohaselt pani 44-aastane Einroos 2016. aasta 5. mail kell 17 Tallinnas Laagna teelt Võidujooksu tänavale suunduval juurdesõiduteel toime avaliku korra raske rikkumise. Nimelt väljus ta enda sõidukist Kia Sorento ning võttis kaasa kurika, millega hakkas ähvardama teises autos olnud meest. Lisaks ähvardas ta kannatanut tema vara rikkumisega.

Juhtunu uurimiseks alustas Põhja prefektuur kriminaalmenetlust ning mees kuulati kahtlustatavana üle. Kuna kahtlustatav ei olnud varem kriminaalkorras karistatud, siis kohaldati tema suhtes tõkendina elukohast lahkumise keeldu. 

Lisaks sellele süüdistatakse meest selles, et mullu 13. augustil peksis ta piinamise eesmärgil mitme tunni jooksul Tallinnas Vabaduse puiestee tänaval asuva elumaja korteris naist, kellega on ta varasemalt lähisuhtes olnud. Menetluse käigus kogutud tõendid viitavad sellele, et pärast peksmist ja vägistamist viis ta autoga naise Paunkülas asuva veehoidla äärde, kus jätkas naise peksmist ning lõpuks kägistas ta.

Kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, Põhja ringkonnaprokurör Natalia Miilvee ütles, et uurimisversiooni kohaselt soovis süüdistatav varalist kasu saada. «Meie andmetel on naine mehe kasuks testamendi teinud,» selgitas prokurör.

Samuti süüdistatakse meest selles, et ta röövis naiselt sularaha ja vääriskiviga kuldsõrmuse. 

Süüdistatav viibib kohtu loal vahi all alates mullu 15. augustist. Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo mõrvagrupp. Mehele on esitatud süüdistus kehalises väärkohtlemises, vägistamises, vabaduse võtmises seadusliku aluseta, röövimises, avaliku korra raskes rikkumises ning mõrvas.

Tagasi üles