Põleng Uikala prügilas Ida-Virumaal lokaliseeriti

Uikala prügimäe põleng

FOTO: Kanal 12

Täna öösel Kohtla vallas Kukruse külas Uikala prügilas puhkenud tulekahju on praeguseks lokaliseeritud, järelkustutustööd jätkuvad.

Praeguse seisuga on Uikala prügilas aset leidva tulekahju levik piiratud, jätkuvad järelkustutustööd, teatas Ida-Eesti päästekeskuse pressiesindaja.

Aktiivse põlenguala suurus on hetkel 80x40 meetrit, kust küll tõuseb veel suitsu, kuid selle levik on paikne ja inimestele enam ohtu ei kujuta.

Tulekahjust Uikala prügilas teatati häirekeskusele täna kell 03.24. Kustutustöödel osales täna kaheksa päästeautot Kohtla-Järve, Iisaku, Jõhvi, Sillamäe ja Narva päästekomandodest, operatiivkorrapidaja, regiooni korrapidaja ja meedikud.

Päästjate sündmuskohale jõudes põles ühe hektari suurusel alal ligikaudu 1,5-2-meetrine kiht purustatud autorehve, millest levis ümbruskonda paksu mürgist suitsu. Kohale
toimetati täiendavat päästetehnikat - pumbajaam, vahukonteiner, voolikukonteiner ja ATV. Vana prügiladestusala ja rehvipuru vaheline ala kaevati ekskavaatori abil läbi ja kasteti veega, millega hoiti ära tule levik rehvipurult prügiladestusalale.

Seoses prügila põlengu kustutustöödega (veetud on voolikuliin jõeni) on Jõhvi-Uikala maanteel üks sõidurada suletud.

Põlengusuits muutus heledamaks ja hakkas hajuma pealelõunal. Tulekahju lokaliseeriti kell 20.24, jätkuvad järelkustutustööd. Inimesed vigastada ei ole saanud.

Tagasi üles