T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Laulu- ja tantsupidu ei toonud kaasa ühtegi tõsist korrarikkumist

Raul Sulbi
Facebook
Comments
Laulupidu.
Laulupidu. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Ehkki XI noorte laulu- ja tantsupidu tõi Tallinna lauluväljakule kokku kümneid ja kümneid tuhandeid inimesi, ei tulnud politseil tegeleda ühegi tõsisema juhtumi või rikkumisega.

Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Kristian Jaani tõstab esile head koostööd nii laulu- ja tantsupeo korraldajate kui koostööpartneritega, teatas politsei- ja piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuuri pressiesindaja.

«Kuigi oma panuse laulu- ja tantsupeo õnnestumisse andsid ühel või teisel viisil ligi 300 politseiametnikku, väärivad suurimat tänu ikkagi lauljad-tantsijad ja külalised. Just nemad lõid oma viisaka ning lugupidava käitumisega kõik eeldused selleks, et pidu igati korda läheks ja kõigile ainult rõõmu valmistaks,» rääkis Jaani.

Laulupeo rongkäigu ajal pidas politsei kinni teolt tabatud taskuvarga koos tema juures olnud varastatud asjadega. Tähelepaneliku möödakäija abiga pidas politsei reedel kinni ka ühe isiku, kes üritas klaasi lõhkumise teel murda sisse autosse, et sinna jäetud asju varastada. Mõlema juhtumi puhul on alustatud ka kriminaalmenetlus.

Kolme päeva jooksul pöörduti politsei poole 44 juhul seoses kaduma läinud lastega. Kõik lapsed õnnestus politseil ka vanematele üle anda või koolidesse grupijuhtide juurde toimetada. Politsei kätte toimetati ka 100 leidu, millest 23 ootavad veel omanikule tagastamist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles