Ülehomme algavad taas keskaja päevad

Hetk mullustelt keskaja päevadelt.

FOTO: Peeter Langovits

7.-10. juulini toimuvad Tallinna vanalinnas XII keskaja päevad, mille raames on vanalinnas mitmeid keskaegseid kombeid tutvustavaid üritusi, korraldatakse õpitubasid, avatud on meistrikojad ja palju muud huvitavat.


Keskaja päevad algavad neljapäeval, 7. juulil kell 11.40 avarongkäiguga Viru väravate juurest Raekoja platsini, kus kell 12 algab pidulik avatseremoonia, teatas Raepress.

Keskaja päevade ajal on Raekoja platsil keskaja turg kauplejate ja meistrikodadega, üles astuvad muusikud ja tantsijad lähedalt ja kaugelt. Niguliste mäel on lasteala õpitubade, rüütlikooli ja palju muu põnevaga. Lisaks toimuvad ekskursioonid, õpikojad ja teatrietendused.

Reedel, 8. juulil kell 15 toimub vibuturniiri hakatus Raekoja platsil, vibuturniir viiakse läbi Niguliste mäel. Keskaegse jalgpalliturniiri hakatus on laupäeval, 9. juulil kell 13 Raekoja platsil, turniir ise toimub Niguliste mäel.

Koostöös Tallinna Lillefestivaliga toimub ka sel aastal Tornide väljakul 9. juulil keskaja õhtu – imeilusad aiad, kaunis muusika, elegantsed tantsud ja sekka pisut keskaegset humoristlikku näitemängu.

2011. aastal tegutseb koostöös Kultuuripealinn Tallinn 2011-ga Niguliste mäel eriprojekt – keskaja küla, kus toimetavad ja pakuvad põnevat tegevust arhailise käsitöö meistrikojad: rändav lodjakoda, haabjakoda, ehteseppade meistrikoda, tekstiilikojad, villa- ja vildikoda, kudumis-, naha- ja taimekojad ning seebikoda.

Alates 2008. aastast on päevade osaks keskaja gurmaanidele suunatud karneval Tallinna Raekojas, kus kombekalt riides külalised saavad nautida tõelise keskaja peo hõngu. Suur keskaegne karneval toimub 7. juuli õhtul kell 19 raekojas. Piletid eelnevalt müügil Eesti Käsitöö Majas Pikk tn.22.

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu korraldatava Keskaja päevade projekti eesmärk on teadvustada keskaegse Tallinna vanalinna olulisust, tema kaunist arhitektuuri ja traditsioone läbi mängulisuse, keskaegse muusika ja näitemängu. Ettevõtmisega soovitakse pakkuda loomisrõõmu tegijaile, osasaamislusti linnakodanikele ja turistidele ning edendada seeläbi rahvuslikku käsitööd.

Lisainfot ja täpsema ajakava leiab keskaja päevade kodulehelt.

Tagasi üles
Back