Välisministeerium: vabastamisel jõudu ei kasutatud

Pantvangist vabastatud eestlased Beirutis Prantsuse saatkonna rõdul

FOTO: SCANPIX

Välisministeerium kinnitas, et täna varahommikul Eesti, Liibanoni ja teiste partnerite koostöö tulemusel rahvusvahelise ühisoperatsiooni käigus Liibanonis röövitud seitsme Eesti kodaniku vabastamine toimus Liibanoni territooriumil ja operatsiooni käigus jõudu ei kasutatud.

Välisminister Urmas Paet kõneles täna hommikul Liibanoni president Michel Sulaymani ja peaminister Najib Mikati ning Prantsuse välisminister Alain Juppéga.

Paet ütles, et Eesti tänab kõiki oma partnereid: «Täname Liibanoni, Prantsusmaa, Saksamaa, Türgi ja mitmete teiste riikide esindajaid nende olulise panuse ning väga hea koostöö eest. Meie suur tänu kuulub ka röövitute perekonnaliikmetele ja lähedastele, kelle usaldav ning mõistev suhtumine aitas kaasa olukorra lahendamisele,» ütles ta.

«Täname ka kõiki neid Eesti inimesi, kes andsid oma panuse vangistatud kodanike vabastamiseks,» lisas ta.

Välisministri sõnul on vabastatud kaasmaalased endiselt Prantsusmaa suursaatkonnas Beirutis. Nende tervislik seisund on rahuldav. Praegu tehakse ettevalmistusi nende võimalikult kiireks kojutoimetamiseks.

«Täna õhtul sõidab erilennuk Beirutisse ja homse päeva esimesel poolel peaksid vabastatud kaasmaalased jõudma tagasi oma pere ja lähedaste juurde,» kinnitas ta.
 

Tagasi üles