K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kapo: korrakaitsjad üritasid vältida Drambjani tapmist

BNS
Facebook
Comments
Kaitseministeerium pärast tulistamisjuhtumit.
Kaitseministeerium pärast tulistamisjuhtumit. Foto: Kaitseministeerium

Kaitsepolitsei kinnitusel üritasid möödunud nädalal kaitseministeeriumi tulistamisjuhtumit lahendama läinud korrakaitsjad vältida nende suunas tule avanud juristile Karen Drambjanile surmavate vigastuste tekitamist, kuid paraku see ei õnnestunud.

Kaitsepolitsei pressiesindaja sõnul pani Drambjan esialgsetel uurimisandmetel toime mitu kuritegu, muuhulgas mõrvakatse üldohtlikul viisil ja mitme inimese suhtes. «Isik, kes ei allu politseiametnike korraldustele, kellel on kaasas tulirelv ja mitu ohtlikku isevalmistatud lõhkeseadeldist ning kes on neid ka juba inimeste vastu kasutanud, on ilma kahtlusteta üliohtlik. Sellise isiku kahjutuks tegemise peamine eesmärk on tagada kõigi teiste
inimeste, sealhulgas politseiametnike, ohutus,» kinnitas pressiesindaja BNSile.

Tema sõnul on vastavalt politsei ja piirivalve seadusele tulirelva kasutamine sellises olukorras täielikult õigustatud. «Politseil ei ole tulirelva kasutamise eemärgiks kunagi surmavate vigastuste tekitamine ja see ei olnud eesmärgiks ka Karen Drambjani suhtes. Pärast tulevahetust püüti Karen Drambjani elustada,» lisas pressiesindaja.

Tema sõnul on vastavalt politsei ja piirivalve seadusele politsei erivahenditeks muuhulgas ka pisaravoolust, suitsu-, heli-, valgus- või muud efekti või valuaistingut esilekutsuvad granaadid, mida Drambjani kinnipidamiseks ka kasutati, kuid üksnes nendest ei piisanud kurjategija intensiivse vastupanu lõpetamiseks.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik lisas, et Drambjan tulistas püstolist esialgsetel andmetel kümneid laske, kuid kui palju neid täpselt oli, peab selgitama ekspertiis.

«Tulevahetust Drambjani ja kaitseministeeriumi hoonet valvanud kaitseliitlaste vahel ei tekkinud, küll aga ähvardas ta neid relvaga ja tulistas neist ühe suunas,» lisas Tuulik.

Ühtlasi peab tema sõnul ekspertiis tuvastama, kas Drambjan võis olla joobes ning mitu kuuli teda tabas.

Armeeniast pärit, kuid Eesti kodakondsust omav Drambjan tungis kaitseministeeriumisse neljapäeval. Püstoli ja lõhkepakettidega relvastatud mehe alistamine vältas üle kahe tunni. Drambjan hukkus tulevahetuses politseinikega, keegi teine tõsisemalt vigastada ei saanud.

Turvalisuskaalutlustel ei ole kaitseministeerium pressifotograafe pärast neljapäevast tulistamisjuhtumit siseruumidesse pildistama lubanud.  Ministeerium saatis Postimees.ee'le aga mõned enda tehtud fotod, mis on pildistatud ministeeriumi fuajees ja koridoris, kus neljapäevased sündmused aset leidsid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles