President Ilves kohtub mitteametlikult dalai-laamaga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Dalai-laama.

FOTO: SCANPIX

President Toomas Hendrik Ilves kohtub mitteametlikult Eestisse visiidile saabuva Tiibeti vaimse liidri dalai-laama Tenzin Gyatsoga.

Presidendi avalike suhete nõunik Toomas Sildam kinnitas BNSile, et president Toomas Hendrik Ilves kohtub dalai-laamaga mitteametlikult. Kohtumise aeg ja koht pole Sildami sõnul veel paigas.

Dalai-laama visiit Eestisse kestab teisipäevast neljapäevani.

Kolmapäeval kell 11.50 annab Tiibeti toetusrühma esimees Andres Herkel Tema Pühaduse auks riigikogus Kalevipoja saalis lõunasöögi, kus Herkeli kinnitusel on lubanud osaleda ka mitmed varasemates riigikogu koosseisudes Tiibetit toetanud poliitikud, kelle hulgas on ministreid ja Euroopa Parlamendi liikmeid. Kell 13 algab riigikogu konverentsikeskuses kõige ulatuslikum kohtumine, kus osalevad ka delegatsioonid Lätist ja Leedust. Esialgsetel andmetel on Lätist tulemas üheksa ja Leedust viis poliitikut nii rahvusparlamentidest kui ka Euroopa Parlamendist.

Samuti osalevad seal parlamendiväliste Tiibeti toetusrühmade esindajad. Pärast kohtumisi suundub Tema Pühadus Vabaduse platsile, kus peab kell 14 avaliku kõne.

Juulis 76-aastaseks saanud dalai-laama loobus tänavu 10. märtsil Tiibeti eksiilvalitsuse poliitilise liidri rollist, jätkab ta vaimse juhi ning tiibetlaste eestkõnelejana. Varem on dalai-laama Tenzin Gyatso käinud Eestis 1991. ja 2001. aastal.

Dalai-laama elab alates 1959. aastast paguluses, kuna taotleb Tiibeti osalist autonoomiat, mis ei ole vastuvõetav Hiina võimudele. 1989. aastal pälvis Gyatso Nobeli rahupreemia, 2005. mail valiti ta Tartu ülikooli audoktoriks.

Tagasi üles