L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hiina saatkond: Eesti peaks ametliku kohtumise dalai-laamaga tühistama

Merike Teder
Hiina saatkond: Eesti peaks ametliku kohtumise dalai-laamaga tühistama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dalai-laama saabus täna veidi enne kella 14 Radissoni hotelli, kus ta kohtub Budismi Instituudi esindajatega. Dalai-laama selja taga vasakul on Sven Grünberg, tema kõrval riigikogulane Andres Herkel.
Dalai-laama saabus täna veidi enne kella 14 Radissoni hotelli, kus ta kohtub Budismi Instituudi esindajatega. Dalai-laama selja taga vasakul on Sven Grünberg, tema kõrval riigikogulane Andres Herkel. Foto: Liis Treimann

Dalai-laama Eesti visiit kahjustab riigi suhteid Hiinaga, mistõttu peaks Eesti tühistama ametliku kohtumise usujuhiga ja lõpetama Hiina siseasjadesse sekkumise, teatas Hiina saatkond.

«Lubades dalai-laamal Eestit külastada ja korraldades temaga ametliku kohtumise, rikub Eesti tõsiselt rahvusvaheliste suhete põhiprintsiipe ja oma korduvalt antud pühalikke lubadusi, minnes vastuollu praeguste sõbralike vastastike suhetega, haavates kindlasti Hiina inimeste tundeid ning kahjustades Hiina-Eesti suhteid,» seisab Hiina saatkonna teates ERRi uudisteportaali vahendusel.

«Hiina palub, et Eesti pool kaaluks tõsiselt Hiina seisukohta ja võtaks otsekohe tarvitusele abinõud, et tühistada ametlik kohtumine ja lõpetada Hiina siseasjadesse sekkumine,» seisab kirjas.

Dalai-laama loobumist poliitilisest võimust ei pea Hiina siiraks, saatkonna hinnangul on tegemist üksnes trikiga. «Tegelikkuses ei ole tähtis, mis kaardi dalai-laama välja mängib, kas loobub võimust või mitte, sest on täiesti vältimatu, et tema poliitiline klikk, mille eesmärk on Hiina lõhestada ja püüelda «Tiibeti vabaduse» poole, on läbikukkumisele määratud,» leiavad Hiina esindajad.
 

Märksõnad
Tagasi üles