T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Olukord tööturul sunnib õpilasi täiskasvanute gümnaasiumi

Martin Smutov
Olukord tööturul sunnib õpilasi täiskasvanute gümnaasiumi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tahvel
Tahvel Foto: Elmo Riig / Sakala

Viimasel kolmel-neljal aastal on õpilaste arv Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis olnud stabiilselt suur, seda eriti gümnaasiumi osas.

Täiskasvanute gümnaasiumi direktor Ly Kallas ütles, et sel õppeaastal alustas KTG-s õpinguid 220 õpilast, neist 184 gümnaasiumi osas, ja vaid põhikooli osas on mullusega võrreldes täheldatav õpilaste arvu mõningane vähenemine, kirjutas Saarte Hääl.

«Põhjustatud on see ehk sellest, et olukord tööturul on muutunud keerulisemaks ja et oma töökohta mitte kaotada, on paljud sunnitud kunagi pooleli jäänud haridusteed jätkama,» rääkis ta.

«Meie jaoks oli ehk üllatuseks see, et 11. klassidesse tuli sel aastal rohkem õpilasi, kui me planeerisime,» jätkas Kallas. «Möödunud aastal siirdusid paljud meie õpilased kas välismaale või mandrile tööle, mistõttu jäi meil üks 10. klass tühjaks ja seepärast me sel aastal nii palju õpilasi 11. klassidesse ei osanudki planeerida.»

Märksõnad
Tagasi üles