Ansip: Eesti toetab ELi kliima- ja energiapaketi kokkulepet

Gdanskis arutati kliima- ja energiapaketi üle

FOTO: ERIC FEFERBERG/AFP

Peaminister Andrus Ansip rõhutas Gdanskis ELi eesistuja, Poola ja teiste Višegradi riikide valitsusjuhtide ning Bulgaaria ja Rumeenia peaministrite ees, et Eesti toetab kokkulepet EL kliima- ja energiapaketi osas.


Peaministri järgi on elektriimpordi reguleerimise küsimus seotud Eesti ja kogu EL energiajulgeolekuga ning seetõttu on üksmeele ja kokkuleppe saavutamine väga oluline, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

«Eesti toetab üheselt eesistuja püüdlusi jõuda paketis kokkuleppele eelseisval ülemkogul,» ütles Ansip ja lisas, et selle nimel peaksid tööd tegema kõik osapooled.

Ühtlasi märkis peaminister, et ELi jaoks on oluline energiasiseturu toimimine ja ühtsed konkurentsireeglid ka kolmandate riikidega. Peaminister nentis, et energeetika osas on oluline, et ka kolmandad riigid võtaksid endale tulevikus Euroopa Liiduga sarnased kohustused kasvuhoonegaaside emissioonide piiramisel. «Kehtestades reegleid endile, peavad samade reeglite järgi mängima ka teised osapooled,» ütles ta.

Samuti rääkis Andrus Ansip elektrituru mõttes isoleeritud piirkondade, nagu näiteks Balti riikide, elektriühenduste loomise olulisust ELiga.

Tagasi üles