P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jõulupreemiaid makstakse ka Saaremaa valdades

Alo Raun
, vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Foto: Toomas Huik

Hoolimata majandussurutisest kavatsevad pooled Saaremaa omavalitsused maksta valla töötajatele jõulupreemiat, pooled aga kõhklevad veel, kas seda teha.


Ajalehe Meie Maa eilne kohalike omavalitsuste juhtide kiirküsitlus näitas, et Kuressaare linnavalitsus ega ükski vald otseselt jõulupreemia maksmisest loobunud ei ole.

Kärla vald kavatseb kõikidele valla allaasutuste juhtidele, töötajatele ja abiteenistujatele maksta jõulupreemiat kuupalga ulatuses, kusjuures vallaametnikud jõulutoetust ei saa, sest neil on olemas juba puhkusetoetus, osutas vallavanem Enno Pildre.

Küsimusele, miks vald kriisiajal töötajatele preemiat maksab, vastas vallavanem, et kui tänavune eelarve sai koostatud ja sinna 13. palk kirjutatud sai, ei olnud veel mingit kriisiaega, samas lisas ta, et eelarvekomisjon kavatseb uut eelarvet koostades üle vaadata ka preemiafondi ja võimalik, et 13. palka sinna sisse enam ei kirjutata.

Pihtla vallas on aasta algusest eelarvesse planeeritud ligi 3600 krooni suurune jõulutoetus igale valla palgalehel olevale inimesele.

Otsust põhjendanud vallavanema Tõnu Hüti sõnul on Pihtlal on olnud piisavalt hea rahalaekumine ning tegu polevat ka suure summaga - kokku maksab Pihtla vald 55 valla töötajale 185 400 krooni.

Erinevalt paljudest kohalikest omavalitsustest näiteks Saare maavalitsus jõulupreemiat ei maksa.

Maavanema nõuniku Anu Varese sõnul ei näe maavalitsuse palgasüsteem juba kaks aastat tähtpäevade puhul preemiate maksmist ette ning kuna maavalitsuse tänavust eelarvet on vähendatud, siis ei ole eelarves ka selleks raha.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles