Riik kutsub esitama kodanikujulguse aumärgi kandidaate

Merje Pors
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sellise kingituse said julged ja vastutustundlikud kodanikud mullu.
Sellise kingituse said julged ja vastutustundlikud kodanikud mullu. Foto: Liis Treimann

Taas on aeg esitada kodanikujulguse aumärgi kandidaadiks tublisid kodanikke, kes on aidanud ära hoida kuriteo, pidanud kinni kurjategija või toetanud ohvrit.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul nõuab kuriteo toimepanemisse sekkumine julgust ja kainet mõtlemist ning seda tuleb vääriliselt hinnata, teatas justiitsministeeriumi pressiesindaja. Seetõttu palubki justiitsministeerium teatada sellistest tublidest inimestest, et neid saaks tunnustada kodanikujulguse aumärgiga.

«Kodanikujulgus algab sellest, et kui näeme kaaskodanikku, suurt või väikest, hädas või kurja tegemas, siis anname sellest teada neile, kes on kutsutud ja seatud ohtu kõrvaldama,» märkis Michal. «Kuid meie seas on neidki, kes teavitamise kõrval julgevad ka ise kriitilistesse olukordadesse sekkuda ja sel moel meie kõigi igapäevaelu turvalisemaks muuta. Kahtlemata väärib sekkumine teiste kaitseks suurt austust.»

Eelmistel aastatel on kodanikujulguse aumärgiga tunnustatud näiteks inimesi, kes on hoidnud ära relvastatud poeröövi, aidanud tabada roolijoodiku, pidanud kinni käekotiröövli, lõpetanud oma sekkumisega noorukite vandaalitsemise laste mänguväljakul.

Kodanikujulguse aumärke, millega riik väärtustab kodanike julgust kuritegude ärahoidmisel ja kuriteoohvrite abistamisel, annab justiitsminister välja alates 2004. aastast.

Aumärgiga tunnustatakse inimesi, kes on ära hoidnud kuriteo või takistanud selle toimepanemist, aidanud kinni pidada kurjategijat, abistanud kuriteoohvrit või aidanud muul moel suurendada kaaskodanike turvatunnet.

Ettepanekuid kodanikujulguse aumärkide kandidaatide kohta ootame posti teel märksõnaga «Kodanikujulguse aumärk» hiljemalt 10. oktoobriks aadressil justiitsministeerium, Tõnismägi 5a, 15191, Tallinn või e-mailil reilika.tintse@just.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles