T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üheksa Virumaa päästeautot saab reservfondi rahaga remonditud

Merje Pors
Facebook Twitter
Comments
Päästeauto. Foto on illustreeriv.
Päästeauto. Foto on illustreeriv. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Valitsuse reservfondist eraldatud 50 000 euro abil saab Ida-Eesti päästekeskus korda teha üheksa päästeautot, mis hädasti remonti vajasid.

Ida-Eesti päästekeskus taotleb tänavu suurpõlengutega tekkinud erakorraliste kulude katteks reservfondist kokku ligi 141 000 eurot.

Päästekeskuse direktori  Ailar Holzmanni sõnul saab päästekeskus seni saadud eraldisest remontida üheksa  suurpõlengute kustutamise käigus purunenud päästeautot, sh viis põhi-, kaks paak-, ühe konteinerauto, ühe kõrgendatud läbivusega kustutusauto ning muud päästetöödel vajalikku  abitehnikat.

Virumaa Teataja kirjutas 20. septembril, et regionaalse päästekeskuse autod hakkasid lagunema mitme suurpõlengu ja varasematest eelarvekärbetest tingitud ebapiisava tehnohoolduse tagajärjel. Augusti lõpus ootas seal remonti lausa 18 sõidukit.

Virumaa päästjad kustutasid Kohtla-Nõmmel nii veebruaris kui ka juunis kümmekond päeva pinnasepõlenguid ja juunis neli päeva tulekahju Uikala prügilas.

Lisaks kaasnesid suured kulud Kunda linnas laohoonetes toimunud kolme olmekütuse tulekahjuga, mida päästjad kustutasid kokku kümmekond päeva.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles