T, 21.03.2023

Setude hansa müüjad pelgavad trahvi

Tiina Kaukvere
, reporter
Setude hansa müüjad pelgavad trahvi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Nii setude jaanitulelt kui ka augustis toimuvatelt kuningriigi päevadelt ei kao hansa kuhugi, ent pudelite asemel on lettidel pigem pitsid.
Nii setude jaanitulelt kui ka augustis toimuvatelt kuningriigi päevadelt ei kao hansa kuhugi, ent pudelite asemel on lettidel pigem pitsid. Foto: Teet Malsroos/Õhtuleht

Kuhu on kadunud hansa? Sadadesse eurodesse küündivaid trahve pelgavad hansamüüjad loobuvad laatadel pudelite kaubitsemisest või peidavad napsu leti alla.

Mullu sügisel korraldasid maksuametnikud Vastseliina vallas toimunud Lindora laadal reidi, mille käigus trahviti neid, kes jäid vahele hansaga äritsemisega.

Maksu- ja tolliameti (MTA) kinnitusel alustati Lindora laada müüjate suhtes üks väärteomenetlus ja üks kriminaalmenetlus. Setude jaoks püha jook, ametnike jaoks aga tavaline puskar. Ehkki MTA ei tee puskaril ja hansal vahet, konfiskeeriti mullu tõenäoliselt just hansa näol kokku 63 liitrit absoluutset alkoholi. Kahel juhul said müüjad 300- ja 500-eurose trahvi, ühel juhul alustati kriminaalmenetlust, mis käib tänaseni.

Tõenäoliselt mulluse reidi tulemusena oli hansa tänavu suvel toimunud Vastseliina maarahva laadalt kadunud kui vits vette.

Märksõnad
Tagasi üles