Tuhamägedelt valgunud reostunud vesi uputab raudteed

Tuhamäed Ida-Virumaal päikesetõusu ajal.

FOTO: Egert Kamenik/ Postimees

Rohkete sadude tõttu sai Kohtla-Järvel keemiaettevõtte Nitrofert raudteejaama viiva tee äärne kraav sedavõrd vett täis, et ujutas üle nii tee enda kui sellest raudtee poole jääva metsaaluse raudteetammini välja.

«Sademete äravool tuhamägedest selles piirkonnas ei tööta ning seetõttu moodustus siin fenoole sisaldavate vete kogum,» ütles Põhjarannikule Nitroferdi vee-, auru- ja kanalisatsioonitsehhi juhataja Viktor Nevedrov käega tee tuhamägede-poolses küljes laiuvale veelaamale viidates.

Nitroferdi tehnika- ja projekteerimisosakonna juhataja Ljudmila Mazuri sõnul pöördusid nad Viru Keemia Grupi poole, ent said sealt vastuseks, et nii vanad tuhamäed kui nende nõrgvee ärajuhtimiseks rajatud kraavid on riigile üle antud ning ettevõte nende eest enam ei vastuta.

Tema sõnul poleks mingi probleem see vesi lihtsalt metsa alla suunata, kui tegemist oleks puhta sademeveega, aga selles vees siin on fenoolid ja ei tule kõne allagi seda lihtsalt niisama kusagile ära juhtida.

Ida-Virumaa keskkonnateenistuse vee peaspetsialist Ljudmila Bogdanova kinnitas, et fenoole on vees kindlasti. Mismoodi selle veega toimima peaks, ei osanud ta esialgu veel öelda

Tagasi üles
Back