Saarlased hakkavad pilliroost joogikõrsi tootma

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pilliroog
Pilliroog Foto: Elmo Riig / Sakala

Saarlaste eestvedamisel asutatud Strawerry-nimeline ettevõtmine plaanib saaremaist pilliroogu ära kasutada plastikust joogikõrte ja tulevikus ka nõude asendamisel, kirjutab Saarte Hääl.

«Mul hakkas kodus pinda käima, kui lapsed neid plastikust kõrsi kasutasid,» sõnas ettevõtte üks eestvedajaid Rait Rand. Ta hakkas nuputama, kuidas saaks plastikut asendada ning kuulnud Indias töötanud sõpradelt bambusest kõrtest, jõudis pilliroo juurde. 

Rand rääkis klassivennast õllepruuli Koit Keldriga ning asi hakkas liikuma. «See on meil siin saarel kasutamata ressurss,» rääkis Kelder ja lisas, et ka väga kiiresti taastuv.

Kolmas mees käivitajate ringis on Indrek Jürs, kes viibis viimased aastad Indias tehnoloogia ja tööstuse sektoris juhtivatel kohtadel töötades.

Materjaliks kasutatakse Saaremaal kasvanud pilliroogu, mida esialgu proovipartiideks on muretsetud ettevõttelt, millel aastakümnete pikkune roo lõikamise kogemus. Pilliroog on oma olemuselt tugev ja veekindel.

Roogu on vaja sorteerida ja välja otsida igati sobivad kõrred, millest saetakse vajalikud jupid. Ühest pillirookõrrest saab ehk kolm kuni viis joogikõrt. «Ma ütleks, et tulemus on isegi parem, kui arvasin,» sõnas Rait Rand.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles