Sisejulgeolekuasutused rendivad 4 miljoni eest arvuteid

Arvutite rentimine tuleb riigile ostmisest soodsam.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) kuulutas riigihanke neljaks aastaks laua- ja sülearvutite rentimiseks, mille kuluks eeldatakse 4 miljonit eurot.

«Süle- ja lauaarvuteid plaanitakse rentida siseministeeriumi haldusala sisejulgeolekut tagavate asutuste jaoks nagu päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, aga ka siseministeeriumi, Sisekaitseakadeemia ning SMIT-i jaoks,» ütles keskuse kommunikatsioonijuht Kaia Prillop.

Tema sõnul on järgmisel aastal plaanis rentida 3675 arvutit. «Renditavad arvutid on mõeldud amortiseerunud ja vananenud seadmete väljavahetamiseks, mida remontida või uuendada ei ole majanduslikult otstarbekas. Arvutiparki seeläbi ei suurendata,» sõnas Prillop.

Arvuteid kavatsetakse just rentida, mitte osta, sest läbiviidud analüüs, mille käigus võrreldi arvutite rentimise ja ostmise kulusid, näitas, et perspektiivis on rentimise mudel haldusalale soodsam.

«Rendiga kaasnevad teenused vähendavad riistvara hoolduskulusid. Senine laua- ja sülearvutite ostmine ei ole efektiivne, kuna töövahendid vananevad kiiremini, kui neid välja vahetada suudetakse. See aga kasvatab vanade ja amortiseerunud seadmete töös hoidmise kulusid,» lausus ta.

Tagasi üles