Moskvalane Eestis: lasteaed saab olla magala kultuurikeskus

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees.

Moskva 183. lasteaia juhataja Tatjana Danilina ütles täna Rocca al Mare koolis peetaval keelekümbluskonverentsil, et nemad üritavad enda asutuse muuta justkui piirkondlikuks kultuurikeskuseks, mis rikastab lisaks lastele ka nende vanemate elu.

Tema sõnul on see Moskva uusmagalate paratamatus, et seal pole just palju midagi teha, infrastruktuur on alles väljaarendamisel.

Kuna aga linnavalitsus seadis uute elamute rajamise eeltingimuseks lasteaia loomise, sai ka nende lasteaed uue hoone ning on omandanud suuremagi tähtsuse kui see, mis muidu taolisele asutusele omistatakse. Lapsevanemad osalevad aktiivselt erinevates tegevustes ning erinevatel lasteaiaüritustel.

Tema sõnul on tegu 400 lapsega multikultuurse asutusega, kus lisaks venelastele on päris mitme lapse vanemad näiteks tatarlased, korealased, araablased, mistõttu pingutatakse seal tolerantsuse ja multikultuursuse nimel.

Danilina väitel toodi sinna lasteaeda näiteks 1990. aastatel ka Jugoslaavia sõjapõgenikud. «Ema ei rääkinud üldse vene keelt, kuid laps õppis keele väga kiiresti ära,» rääkis Danilina. «Vägisi keegi teda ei sundinud, õpetasime neile keelt keelekümbluse abil. Nemad ju pole süüdi, et elu on nendel niimoodi läinud.»
 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles