Maaelukomisjon arutab erakorralisel istungil põuakahjude leevendamist

Eestit vaevab põud. Eesti keskmine sajuhulk juulis oli 26 millimeetrit, mis moodustas normist ehk paljuaastasest keskmisest 36 protsenti.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja /

Riigikogu maaelukomisjon arutab Jõgeval peetaval erakorralisel istungil põllumajandusorganisatsioonide esindajatega pikast põuast tingitud probleeme ja võimalikke lahendusi olukorra leevendamiseks.

Maaelukomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on kõige raskemad põuakahjud Lääne-Virumaal, aga ka Jõgevamaal, Tartumaal ja Raplamaal. «Piimakarja pidajad pole saanud varuda talveks piisavalt sööta, paljud köögiviljakasvatajad on ikaldunud kapsad ja porgandid maa sisse kündnud ning vilja- ja kartulisaagistki pole palju loota,» nentis Kokk. Ta lisas, et põllumeeste toetuseks tuleks abi küsida Euroopa Komisjonilt ja vajadusel leida raha ka riigieelarvest.

«Valitsus peab tegutsema kiiresti ja töötama välja lahendused kõige enam põuas kannatanud tootjate toetamiseks, et ennetada kriisi põllumajanduses,» ütles maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse. Ta lisas, et kuum on liiga teinud ka Lätis ja Leedus, kus valitsused tegutsevad aktiivselt olukorra lahendamise nimel.

Maaelukomisjoni istungist võtavad osa maaeluminister Tarmo Tamm, Taimekasvatuse instituudi, Põllumajandus-Kaubanduskoja, Talupidajate Keskliidu, Aiandusliidu ja Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu esindajad.

Tagasi üles