Haridusametnik: ainult koolivahetus lapse probleeme ei lahenda

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: SCANPIX

Haridusameti hariduskorralduse teenistuse juht Meelis Kond tõdes, et vägivaldse kõuriku koolivahetus pole mingi imevits, sest lapse probleemid käivad temaga ikka kaasas, kui ta nende lahendamiseks oskuslikku abi ei saa.

Tänane Postimees kirjutas, et 10. oktoobrist Tallinna Mahtra gümnaasiumisse õppima asunud 12-aastane E., kes oli pikalt Tallinna Linnamäe vene lütseumis keenud skandaali keskmes, on vägivaldselt käitunud juba ka uues koolis. Selle kohta on politseisse avalduski tehtud.

«Kõik koolikohustuse eas olevad lapsed peavad õppima koolis, nii ka kõnealune poiss. Kuna poisi ema arvates oli eelmine kool süüdi kõiges, siis pika aja jooksul sai talle pakutud võimalust vahetada kooli,» põhjendas Kond, miks lahendusena pakuti just koolivahetust.

Kond rääkis, et kui lastel on olnud kahepoolseid konflikte kooli juhtkonna või õpetajatega, on probleem lahenenud uude keskkonda minemisega. «Aga kui õpilane läheb teise kooli oma probleemidega, neid ei arvestata ja oskuslikult neid pedagoogiliselt ja psühholoogiliselt lahendada ei osata, siis jäävad need alles.»

«Loomulikult ei ole kunagi 100-protsendilist kindlust, et kooli vahetus toob stabiilsuse lapse käitumisse, sest tegemist on erivajadusega lapsega. Sellest erivajadusest lähtuvalt tuleb kooli poolt rakendada ka õigusaktides ettenähtud võimalusi, sealhulgas koduõpe või individuaalne õpe. Selleks tuleb aga saada nõustamiskomisjoni vastav otsus. Lapsevanem on siiani keeldunud minemast pojaga nõustamiskomisjoni,» lisas Kond.

Tema sõnul tegeles linnaosa alaealiste komisjon lapse suunamisega Tapa erikooli, kuid arstliku diagnoosi tõttu sellest kohtu soovitusel loobuti. Diagnoosist ei saanud ta delikaatsetele isikuandmetele viidates rääkida.

Uutele õpetajatele, klassikaaslastele ja nende vanematele soovitas ta mitte provotseerida konflikte ja poisi eripäradega arvestada. Klassis, kuhu probleemne laps satub, tuleb tema hinnangul kindlasti enne juhtunu tagamaad ära rääkida, siis oskavad õpilased uue lapsega arvestada.
 

Tagasi üles