Itaalia äkktulvades suri vähemalt 11 matkajat Täiendatud 9:25!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Päästjad Raganello jõe orus.

FOTO: AFP/SCANPIX

Lõuna-Itaalias Calabria maakonnas sai surma vähemalt üksteist matkajat, kui mägijõgi ootamatult üle kallaste tõusis, teatas kohalik päästeteenistus eile.

Tsiviilkaitseametnikud teavitasid esialgu kümne inimese surmast, ent üks ohver suri haiglas ja tõstis ohvrite arvu 11-ni.

Maakonna pealinna Cosenza prefektuuri avalduse kohaselt on 23 inimest päästetud ja kolm endiselt kadunud. Avalduses öeldi, et äkktulva ajal viibis piirkonnas kaks 18 matkajast koosnevat rühma.

Politseinikud ja kohalikud elanikud õnnetuspaiga lähedal.

FOTO: KONTROLAB / AFP

Ajalehe Corriere della Sera andmeil on hukkunute seas kuus naist ja neli meest. 23 päästetust kaks on lapsed, neist üks, alajahtunud tüdruk, toimetati kopteriga haiglasse. Haiglaravil on kokku seitse inimest.

Kolme kadunu seas on ajalehe teatel ka kohalik giid.

«Meie peale tuli ootamatult tõeline veelaviin,» ütles hollandlasest matkaja kohalikule lehele. «Meil ei olnud aega midagi teha. Mul vedas, see on uskumatu asi.»

Eile sadas Cosenza linna lähedal mitu tundi rängalt ja puhus tugev tuul. Õhtu lähenedes ilmaolud paranesid.

Raganello jõeorus soovitatakse sealsete keeruliste tingimuste tõttu liikuda vaid kogenud matkajail. Teatud perioodidel on piirkond sootuks ligipääsmatu, kirjutas uudisteagentuur AGI.

Otsingu- ja päästeoperatsioon veel kestab.

Tagasi üles