K, 8.02.2023

Jälitusspetsi üllatav salaelu

Risto Berendson
, uuriva toimetuse juht
Jälitusspetsi üllatav salaelu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
Kõva spordimees – Ilmar Vähi isik kriminaalpolitseis oli tema ülisalajase töö tõttu saladus. Seepärast leiab teda vaid avalike spordivõistluste fotodelt. Näiteks siin vaatab ta kaamerasse 2017. aasta SEB jooksul.
Kõva spordimees – Ilmar Vähi isik kriminaalpolitseis oli tema ülisalajase töö tõttu saladus. Seepärast leiab teda vaid avalike spordivõistluste fotodelt. Näiteks siin vaatab ta kaamerasse 2017. aasta SEB jooksul. Foto: Adam Illingworth/Sportfoto

Tänavu kevadel koitis kriminaalpolitseile viimaste aastate ebameeldivaim tõehetk. Politseikapten Ilmar Vähi oli ülisalajaste jälitusoperatsioonide korraldamises üks kogenumaid ja usaldusväärseima reputatsiooniga tegijaid.

Politseikapten Ilmar Vähi oli ülisalajaste jälitusoperatsioonide korraldamises üks kogenumaid ja usaldusväärseima reputatsiooniga tegijaid.

Endise narkopolitseiniku tööks oli pikkade aastate jooksul olnud pättide vahelevõtmise korraldamine ja prokuratuurile tõendite hankimine. Ta oli seda teinud Tallinnas, Tartus ja Pärnus töötades. Lääne prefektuuris, kus Vähi viimastel aastatel töötas, käisid kõik kriminaalpolitsei salajased operatsioonid läbi tema laua pealt. Ainult, et selleks kevadeks oli Vähist saanud ise lõpuks kriminaaluurimise sihtmärk.

Märksõnad
Tagasi üles