R, 24.03.2023

VIDEO Andres Kasekamp: kommunismiohvrite memoriaali oli ammu vaja

Marian Võsumets
VIDEO Andres Kasekamp: kommunismiohvrite memoriaali oli ammu vaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Välispoliitika asjatundja Andres Kasekamp sõnas Postimehele, et kommunismiohvrite memoriaali on Eestis vaja. Olgugi, et üldine tendents liigub mälestussammaste eemaldamise teed, on terviklik lahendus uue memoriaali näol igati vajalik ja oodatud. Vaata videointervjuud!

Memoriaal koosneb kahest osast, millest üks kannab nime „Teekond“ ja teine „Koduaed“. «Teekonnale» kinnitatud nimetahvlitel on rohkem kui 22 000 kannatanud nimed. Memoriaali sisealal paiknev «Koduaed» sümboliseerib istutatud õunapuude ja mesilaste skulptuuridega unistusi, mälestusi ja koduigatsust.

«Juubeliaastal avatakse Tallinnas Maarjamäel memoriaal, millest saab loodetavasti Eesti rahvale paik, kus meenutada  meie ajalugu ja mälestada represseeritud lähedasi,» sõnas Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu.

Mälestusmärgi arhitektuurne lahendus «Teekond» valiti välja 12 kavandi hulgast ning selle autoriteks on Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann, Tiiu Truus, Martin Prommik ja Lidia Zarudnaja Arhitektuuribüroo JVR OÜ-st.

Märksõnad
Tagasi üles