Võib-olla on selle vastuolu selgeks rääkimises ja uue toimimisviisi leidmises, ühise uue idee omaksvõtus lahendus ikka veel hõõguvale rahulolematusele? Ja võib-olla peab seda tehes vaatama hoopis kaugemale, unustamata sedagi, et kord võib taas tulla õige hetk, mil lauale panna kahe või ka kolme ehk nelja liikumise ning erakonna eesmärgid, et teha järgmine valik ja otsus. Igal juhul peab kõikide valikute ja otsuste eesmärk olema ei midagi vähemat kui Eesti edu ja kasu. Kartmata isegi seda, et sõnastades eesmärki Eesti eduks ja kasuks, on oht saada süüdistatud populismis. Sellisel etteheitel pole lihtsalt õigustust, kui sisu on aus ja õige, sest eks alanud Eestit kord iseseisvusele ja siis taasiseseisvusele viinud areng ühe olulise osana just aatelisest tööst «eesti rahva tuluks ja kasuks», mis kokkuvõttes juhtis ühel hetkel tehtud julgete ja õigete valikuteni.»
Herkeli toetajad soovivad nädalast töörahu
Sisekriisis vaevleva Vabaerakonna 14 liiget, sealhulgas erakonna esimees Andres Herkel, soovivad juhatusele nädalast töörahu.
Avalik pöördumises andsid 14 Vabaerakonna liiget teada, et arutasid reedel olukorda Vabaerakonnas ning asusid seisukohale, et pingelises olukorras tuleb anda erakonna juhatusele nädalane töörahu, et anda aega kokkulepeteks.
«Kutsume sellel perioodil erakonnakaalalasi mitte alla kirjutama erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumise taotlusele,» seisab pöördumises.
Pöördumisele on alla kirjutanud Ants Erm, Aivar Haav, Anne Hansberg, Monika Haukanõmm, Andres Herkel, Vaike Ilves, Märt Läänemets, Eino Muruste, Alar Mutli, Kaul Nurm, Ain Ostra, Kalle Pilt, Lii Ramjalg, Ivo Rull ja Kaja Vajak.
Sisetülid viisid Vabaerakonna reitingu tõusule