Taskuvargad tegutsevad peamiselt Tallinnas

Martin Smutov
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Taskuvargus. Foto on illustreeriv.
Taskuvargus. Foto on illustreeriv. Foto: SCANPIX

Tänavu üheksa kuuga on Tallinnas registreeritud üle 450 taskuvarguse, mida on kümneid kordi rohkem, kui ülejäänud Eesti peale kokku.

Põhja politseiprefektuuri andmetel on tänavu üheksa kuuga Tallinnas registreeritud 459 taskuvargust, mille kohta on alustatud kriminaalmenetlust.

2010. aasta sama ajaga oli neid registreeritud 40 võrra rohkem ehk 499.

Mujal Eestis esineb taskuvargusi võrdlemisi vähe. Näiteks Kuressaares on tänavu registreeritud kolm sellist juhtumit, möödunud aastal aga mitte ühtegi. Pärnus on tänavu kirjas viis taskuvargust (möödunud aastal 11).

«Sellist liigitust nagu taskuvargus meil statistilise poole pealt ei eksisteeri. Tänu sellele, et meil selliseks üleüldse kvalifitseeruvaid sündmusi on võrdlemisi vähe,» nentis pressiesindaja Hedy Tammeleht. «Hinnanguliste numbrite taga seega tõdemus, et meie piirkonnas see varguseliik väga aktuaalne pole.»

Lõuna politseiprefektuurist öeldi Postimehele, et Tartus on tänavu selliseid avaldusi 16. Ida prefektuuris sellist statistikat polnud.

Tallinna kesklinna politseijaoskonna politseileitnant Vitali  Matvejevi sõnul korraldati linna külastavate turistide teadlikkuse tõstmiseks projekt «Ettevaatust taskuvargad», mille eesmärgiks oli ohtudest informeerida.

Projekti käigus trükiti infovoldikud kuues keeles ja voldikud paigutati turistidele kättesaadavatesse kohtadesse.

Esialgne plaan teha projekti raames taskuvargustealane videoklipp jäi tegemata, kuna voldikute valmistamine/trükkimine ning tõlketöö läks planeeritust pikemaks. 2012. aastal on Matvejevi kinnitusel plaanis selle projekti jätkata ja võimaluse korral teha ka taskuvargustealane videoklipp.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles