Peeter Kreitzberg suri Hiinas

Madis Filippov
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peeter Kreitzberg
Peeter Kreitzberg Foto: Margus Ansu

Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige Peeter Kreitzberg suri töövisiidil Hiinas.

62-aastane riigikogu liige Peeter Kreitzberg osales Eesti-Hiina parlamendirühma visiidil Hiinas, mis pidi kestma 28. oktoobrist - 4. novembrini. Kreitzberg suri hotellitoas, kuid surma põhjus ei ole veel teada.

Ta sündis 14. detsembril 1948. aastal Pärnus. Ta oli vabaabielus ning temast jäi maha kaks tütart ja poeg.

Tallinna Ülikoolis professorina töötanud Kreitzberg kaitses doktorikraadi Lundi Ülikoolis 1993. aastal. Ta valiti nelja riigikogu koosseisu, kuid varem on ta töötanud ka Tallinna abilinnapeana ning oli kultuuri- ja haridusminister 1995. aastal.

Aastal 2001 kandideeris ta Keskerakonna poolt Eesti Vabariigi presidendi ametikohale ja jõudis koos kolme kandidaadiga ka valimiskogusse, kus kaotas Arnold Rüütlile.

Keskerakonda kuulus Kreitzberg 1994.-2004. aastal, kuid ühines 2005. aastal Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.

Kreitzberg on enim avaldanud arvamust haridusteemadel. Ta osales aktiivselt haridusreformi aruteludel riigikogus ja seisis vastu gümnaasiumide ja põhikoolide sunniviisilisele lahutamisele.

Kreitzberg arutles ka planeeritava kõrgharidusreformi teemal, laites näiteks plaani riiklikust koolitustellimusest loobuda ja kavandatavat vajadusepõhist õppetoetust üliõpilastele, pakkudes selle asemele ühe võimaliku variandina universaalset toetust. Samuti võttis ta korduvalt sõna õpetajate madala palga osas ning kritiseeris valitsuse tahtmatust olukorda parandada.

Teda on autasustatud Riigivapi III klassi teenetemärgiga 2003. aastal, Portugali Vabariigi Prints Dom Henrique Ordeni suurohvitseriristiga ja Prantsuse Vabariigi Teeneteordeni suurohvitseriristiga 2001. aastal.

Lisaks osalesid Eesti-Hiina parlamendirühma visiidil Hiinas Kalev Kallo, Maret Maripuu ja Sven Sester. Sesteri sõnul kurtis õhtul Tiibetist naasnud Kreitzberg enne surma kõrgmäestikule iseloomulikke tervisehädasid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles