Peeter Kreitzberg ja Edgar Savisaar kätt surumas

FOTO: Peeter Langovits

Peeter Kreitzbergil oli visiooni, riigimehelikkust ja karismaatilisust ning tema missioon läbi elu oli haritud eesti inimene, ütles Edgar Savisaar oma järelehüüdes Peeter Kreitzbergile.

«Täna öösel lahkus meie keskelt Peeter Kreitzberg, kes aastatel 1994-2004 oli Eesti Keskerakonna liige, aastal 1995. Eesti Vabariigi haridusminister ja aastatel 1996-1999 Tallinna haridus- ja kultuuriala abilinnapea.

Eesti riigi poliitikat ja haridusteemade eeskõnelejate ridu on tabanud valus kaotus. Haritud eesti inimene oli läbi aegade Peeter Kreitzbergi üks suuremaid südameasju ja missiooni küsimusi.

Tundsin teda palju aastaid, küll sõbrana ja kaasvõitlejana. Meil tuli ette ka eriarvamusi, kuid alati teadsime, et tegelikult oleme väljas ühe asja eest, Eestimaa ja Eesti inimeste elujärje eest seismisel.

Ega Peeter ei olnud asjata Keskerakonna presidendikandidaat, tal oli visiooni, riigimehelikkust ja karismaatilisust. Peeter Kreitzberg oli nii mõnigi kord keeruliste olukordade lepitajaks ja tasandajaks.

Olime mõlemad lähedalt seotud Lääne-Virumaaga ja mõnikord nimetas ta ennast ka «meie küla meheks». Jään alati mäletama meie ühiseid meeleolukaid istumisi nii Eismal kui ka Hundisilmal. Peeter oli inimene, kellega sai rääkida paljudest asjadest ja üheealistena mõistsime teineteist sageli ka sõnadeta.

Peeter Kreitzberg jättis sügava jälje Eesti poliitikasse, ta oli ideoloog ja mõtleja ning haridusvaldkonna suunanäitaja. Tunnen kurbust, et teda enam meie seas pole, kuid mul on hea meel, et teda lähedalt tundsin, oli võimalus temaga koos töötada ning et võisin pidada teda oma sõbraks.

Avaldan sügavat kaastunnet perekonnale, lähedastele ja Eesti avalikkusele.»