T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Plaan teletorni ümbrusse elumaju ehitada tekitab kohalikes vastuseisu

Facebook
Comments
Tallinna Teletorn.
Tallinna Teletorn. Foto: Viktor Burkivski

Arendaja soovib Tallinnasse teletorni juurde Laiaküla asumisse ehitada kuus kolmekorruselist kortermaja, kuid kohalikud elanikud pole rahul ei arenduse suure mahu ega ka parkimiskohtade paigutusega Kloostrimetsa tee äärde.

Kloostrimetsa tee 70b ja 70c kohta algatatud detailplaneeringu seletuskirja kohaselt soovib Skill Kaiptal OÜ ehitada Laiaküla asumisse 2,78 hektarile kuni kuus kolmekorruselist 63 korteriga elamut, millest viies hoones oleksid korterid ja ühes lisaks korteritele ka äripinnad, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Sellise plaaniga pole aga rahul kohalikud elanikud, kellest 114 on andnud allkirja ettepanekutele, et arenduse mahtu vähendataks ja tehtaks muudatusi parkimiskohtade kavandamises.

Pirita linnaosakogu liige Lea Nilson ütles ERR-ile, et välja pakutud planeering täidab arendaja huve. Piirkonnas ei ole ühtki lasteaeda, vaba aja keskust ega sportimisrajatisi, samal ajal areneb aga teletorni alune kiiresti ning kõik alad on detailplaneeringuid täis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles