ITK hakkab hariduskolleegiumi noortele meditsiini õpetama

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) sõlmis teisipäeval koostööleppe Vanalinna Hariduskolleegiumiga (VHK), et anda noortele teadmisi meditsiinist.

ITK juhatuse esimees Ralf Allikvee sõnas, et on tore, et noored hakkavad varakult huvi tundma väga raske elukutse ja töö vastu, teatas haigla pressiesindaja BNS-ile. «Elu muutub kiiresti ja on tore vaadata, et noored inimesed tahavad kuhugi jõuda ja me saame oma panuse anda,» ütles Allikvee. «Loodan väga, et see protsess ei lõpe ühe aastaga. Oleme uhked, et valmistame ette inimesi, kes lähevad arstiks või õeks õppima. Kui nad valivad selle üleskutse, siis nad juba teavad, kelleks saada tahavad, ja kui diplom käes, siis on nad valmis inimesi aitama.»

VHK direktor Kersti Nigesen ütles, et see on väärtus kõigile, et kool ja haigla saavad meditsiini toetada. «Oleme väga tänulikud, sest teame, kui pingeline on teie töö, ning et teil jätkus vastutulelikkust ja soovi noortega tegelda,» ütles Nigesen.

VHK õpetaja Eha Vahtras ütles, et koostööleppe eesmärgina õpiksid noored tundma arstide mõttemaailma ja maailmanägemist ning näeksid, mida see töö reaalselt endast kujutab. «Tahaksime, et ülikooli minekuks oleks noortel selge, mis ees ootab, kui nad valivad arstiteaduskonna,» ütles Vahtras.

Huvi meditsiini vastu on väga suur ja sellest sai idee ITK koostööd teha ka alguse. «Õpetan 9. klassis anatoomiat ja füsioloogiat, lapsed küsisid ja küsisid ning pidin sageli tunnistama, et teate, ma ei ole arst. Sealt saigi alguse mõte, et oleks vaja haiglaga koostööd teha,» ütles Vahtras, lisades, et ka hariduskolleegium loodab, et see ei ole ühe-aastane projekt, sest laste huvi meditsiini vastu on tõesti suur.

Tagasi üles