Laupäeval toimub Koplis suur asumifestival KopliFest

Mereakadeemia

FOTO: Mihkel Maripuu

Laupäeval, 15. septembril, toimub Koplis Mereakadeemia hoovis esmakordselt suur asumifestival KopliFest.

Festivali raames toimuvad Kopli ajaloole ja arengule keskenduvad ekskursioonid, esinemised ja üritused igas vanuses inimestele, töötoad ja erinevad põnevad tegemised. Festivali korraldab Põhja-Tallinna valitsus koostöös Mereakadeemiaga.

«Kopli on kiiresti arenev piirkond. Möödunud aastal rekonstrueerisime trammiteed ja uuendasime Kopli kalmistuparki, sel aastal jätkame Süsta ja Kase parkide korrastamisega, samuti algas Kopli liinide ehitamine. Soovime, et Kopli asumipeost kujuneks selle piirkonna inimeste jaoks tugev traditsioon,» ütles Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

TTÜ Eesti Mereakadeemia direktor Roomet Leigeri sõnul on igati rõõmustav, et Mereakadeemia siseõu sobib Kopli ja Põhja-Tallinna kogukonnaürituse korraldamiseks.

«Loodetavasti saame seeläbi kohalikele elanikele veelgi lähemale. Ürituse raames saame hoonest ja õppeklassidest huvitatud kutsuda ka majaekskursioonile ning ehk leiab nii mõnigi külaline end järgmisel aastal juba tudengi rollist,» märkis Leiger.

Kuigi KopliFest toimub praegusel kujul esmakordselt, on ta inspiratsiooni saanud mõned aastat tagasi kohaliku kogukonna poolt ellu kutsutud Kopli liinide festivalilt. Tegemist on eelkõige kogukonnapäevaga, mille märksõnad on hea muusika, maitsev toit, kunst, tegemised noortele ja uued teadmised Kopli asumist.

Festivali põhiline toimumiskoht on Mereakadeemia (Kopli 101) hoov. Festivali programm sisaldab nii TTÜ Eesti Mereakadeemia hoone, kui ka Bekkeri sadama, Kopli trammidepoo ja Signature house’i külastusi. Samuti stardib kell 12.30 TTÜ Eesti Mereakadeemia eest suur ekskursioon, mille käigus ajalooline Jaak Juske ja linnaosavanem Raimond Kaljulaid räägivad Kopli minevikust ja tulevikust. Mereakadeemia ja Bekkeri sadama külastustele on vajalik eelregistreerimine. Registreerimiseks tuleb helistada numbril 645 7074.

Signature House (Kaevuri 1) ees toimub rariteetsete autode näitus. Esindatud on Jaguar E-Type, Volkswagen Karmann Ghia, MGB, Jaguar aastast 1948, Ford Hot Rod 1931, BMW 600 aastast 1958, Edsel Villager ja palju teised rariteetsed eksemplarid.

Meelt lahutavad Mick Moon, Dopamiin, Ziggy Wild, Arg Pärt ja Muster. Samuti sisaldab KopliFesti programm selliseid põnevaid ettevõtmisi nagu virtuaalreaalsuse, slackline´i, parkour´i, ekstreemspordi ja OMAtsirkuse töötoad. Tegevust leiavad nii soliidses eas külastajad kui väikesed lapsed.

Rohkem infot linnaosa Facebooki lehel.

Tagasi üles