iDeal kampaania

12-aastane Roger päästis järvest välja sügavas vees uppumisohtu sattunud kuueaastase poisi

Roger Kuura sai oma vapruse eest ka presidendilt meene.

FOTO: LIIS TREIMANN / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Südasuvel oli 12-aastane Roger Kuura koos oma emaga Viljandi järve rannas ujumas. Ühel hetkel märkas Roger vees olles, et tema lähedal üks poiss (5-aastane) ja tüdruk (8-aastane) tulevad vaheldumisi pinnale ja siis kaovad jälle vee alla. 

Alguses mõtles Roger, et lapsed hullavad ja mängivad, aga järsku tuli tüdruk nuttes Rogeri juurde ja püüdis talle vene keeles midagi öelda ning osutas samal ajal poisi suunas.

Roger sai aru, et poiss on uppumisohus ja peab talle appi minema. Poiss oli vee alla vajunud, aga tuli siis korraks veepinnale. Roger sai temast päästmisvõttega kinni haarata ja temaga kalda poole ujuda. Poiss oli šokis, köhis vett välja ning jalgu alla võtta ei jaksanud.

Päästeteenistuse aumärkide pidulik üleandmine. Pildil on Roger Kuura.

FOTO: LIIS TREIMANN / PM/SCANPIX BALTICS

Siis sekkus üks lähedal viibinud täiskasvanu, võttis poisi sülle ja viis rannavalvuri juurde. Rannavalve kontrollis poisi seisundi üle ja osutas talle abi. Rannavalve andis poisi üle tema isale, kes oli korraks rannast eemale läinud.

Kui keegi vajab abi, siis veendu selles, et oled võimeline abi osutama, lausus 12-aastane Roger Kuura, kes aitas möödunud laupäeval Viljandi järvest välja sügavas vees uppumisohtu sattunud kuueaastase poisi. Loe intervjuud 12-aastase elupäästjaga SIIT.

Päästeamet tunnustas eile päästeteenistuse aumärkide ja tänukirjaga 108 inimest, kes on näidanud üles hoolivust ja erakordset vaprust elu ja vara päästmisel või andnud märkimisväärse panuse päästevaldkonna arengusse.

Viiele inimesele anti päästeteenistuse kuldrist, üheksale päästeteenistuse hõberist, 27-le päästeteenistuse medal, kuuele päästeameti teenetemedal kuldsete tammelehtedega, 12-le päästeameti teenetemedal hõbedaste tammelehtedega ja ühele missioonimedal. Kaheksa inimest said päästeameti peadirektori tänukirja elupäästmisele kaasaaitamise eest. 40 elupäästja medalit andis tänusõnadega üle president Kersti Kaljulaid. 

Tagasi üles