Reinsalu pani ette seadustada riigireeturitelt ja terroristidelt kodakondsuse võtmine

Justiitsminister Urmas Reinsalu.

FOTO: Konstantin Sednev

Justiitsminister Urmas Reinsalu tegi ettepaneku muuta kodakondsuse seadust ning sätestada, et valitsuse otsusega antud Eesti kodakondsust oleks võimalik ära võtta terroristliku ühenduse tegevuses osalejalt või riigireeturilt.

Justiitsminister tegi riigikogule ettepaneku muuta kodakondsuse seadust nii, et kodakondsus oleks võimalik ära võtta neilt, kes on toime pannud riigireetmise või osalevad terroristlikus tegevuses, edastas justiitsministeerium.

Eelnõu kohaselt on kodakondsusest võimalik ilma jätta ainult neid terrorismis või riigi reetmises süüdi mõistetud inimestelt, kes on Eesti kodakondsuse saanud valitsuse otsusega. Kodakondsust ei saa ära võtta sünnijärgselt kodanikult.

«Terroristlikud ühendused ohustavad tõsiselt kogu maailma julgeolekut. Selliste ühenduste tegevuses osalemine või tegevuse toetamine on sedavõrd äärmuslik riigivastane käitumine, et õigustab kodakondsuse äravõtmist,» sõnas Reinsalu.

Ettepaneku kohaselt kaasneb kodakondsuse äravõtmine üksnes esimese astme riigivastase kuriteo toimepanemisega, millega on karistusseadustik ette näinud raskeima karistusena üle viie aastase vangistuse või eluaegse vanglakaristuse.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles