Põnni saatus sõltus loetud tundidest

FOTO: SCANPIX

Mustamäe linnaosavalitsus püüdis pisipoissi anda võõrale perele, samal ajal kui poisi tädi võitles ametnikega, et saada laps kasvatamisõigus endale.

Aasta aega väikese Martini (nimi muudetud - toim.) eestkosteõiguse eest võidelnud lapse tädi pere võis kolmapäeval viimaks kergendatult hingata - Harju maakohtu kohtunik Geete Lahi määras perekonna püsivalt lapse eestkostjaks kuni poisi täisealiseks saamiseni, vaatamata Mustamäe linnaosa lastekaitsetöötajate pikaajalisele ja järjepidevale vastuseisule vanemliku hoolitsuseta laps oma sugulaste kasvatada anda, kirjutab ERR uudised.

Tänavu 6. juulil, kui tädi pere esitas kohtule taotluse, et pisipoiss võiks kuni kohtuotsuseni turvakodu asemel oma tädi peres kasvada, andis Mustamäe linnaosavalitsus kui lapse selleaegne ajutine eestkostja perekonna teadmata, nende selja taga kohtule nõusoleku väikese Martini lapsendamiseks.

Poisi saatuse - kas minna elama oma tädi perre või võhivõõraste juurde lapsendamiseks - otsustasid niisiis loetud tunnid ja puhas juhus, et kohus võttis perekonna taotluse menetlusse kõigest kolm tundi pärast selle esitamist ning määras koheselt ajutise eestkosteõiguse perekonnale.

Kui eestkosteõigus oleks kuni lõpliku kohtuotsuseni, mis eile langetati, jääda ka Mustamäe linnaosale ja sel juhul polnuks eilsest otsusest lapse tädi perre määrata enam mingit kasu olnud, sest lapsendamistoimingud oleksid juba töös olnud.

Tagasi üles