K, 30.11.2022

Haiguse tõttu metsa lõksu jäänud mees päästeti

Hanneli Rudi
Haiguse tõttu metsa lõksu jäänud mees päästeti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadunud seenelisi tuleb politseinikel sügiseti sageli otsimas käia.
Kadunud seenelisi tuleb politseinikel sügiseti sageli otsimas käia. Foto: Marko Saarm / Sakala

Eile õhtul leidsid Ida-Virumaa politseiametnikud terviserikke saanud mehe, kes oli metsa läinud ega saanud sealt enam omal käel välja.   

Neljapäeva õhtupoolikul kella 19 ajal teatati politseile, et Ida-Virumaal Alutaguse vallas Ohakvere külas läks 69-aastane mees hommikul koos koeraga metsa seenele, kuid ei olnud õhtuks naasnud, teatas politsei. Koer tuli omapäi kella 17 paiku koju tagasi ja see muutis murelikuks abikaasa, kes meest esiti ise otsima asus.

Metsaotsinguid alustasid piirivalvurid ja politseinikud koos teenistuskoertega. Veidi peale kella 22 leidsid piirivalvurid terviserikke saanud mehe metsa alt pikali. Kiirabi toimetas ta haiglasse.

Ida prefektuuri operatiivjuht selgitas, et mehel ei olnud kaasas telefoni ja seetõttu ei saanud ta ise abi kutsuda. «Metsa minnes tuleb igal juhul kaasa võtta täis laetud akuga mobiiltelefon, sest hätta sattudes on see asendamatu abivahend sidepidamiseks,» sõnas operatiivjuht.

Sireenid aitasid metsast välja

Eile õhtul kella 20.50 paiku tuli teinegi teade Ida-Virumaalt Sinimäe alevikust, kus metsa jalutama läinud 65-aastane mees kaotas suunataju ega osanud enam metsast välja tulla. Mehel oli kaasas mobiiltelefon ja ta andis lähedastele teada, et vajab abi, kes omakorda helistasid politseisse.

Eksinu metsast välja juhatamiseks kasutati politseisõiduki sireene ning mees kuulis Tallinn-Narva maanteel sõitvate autode müra, mille suunas ta liikuma hakkas lõpuks maanteele välja jõudes. Kiirabi vaatas mehe üle ning ta lubati koju.

Operatiivjuht lisas, et teatavasti on nädalavahetus alles ees ja metsa seenele minejaid kindlasti palju. «Võta kaasa mobiiltelefon, vajalikud ravimid ning kergemat toidupoolist ja juua. Anna lähedastele teada, kuhu metsa sa lähed ja mis kellani sa ära oled. Pane selga erksavärvilised riided või helkurvest, sest nii on sind metsas kergemini näha.»

Märksõnad
Tagasi üles