Öörahu rikkumisele reageerinud politseinikud leidsid eest tapmise
«Mees sai, mis oli ära teeninud. Ta oli prügi!»

Vladimir Teinemaa.

FOTO: Karel Reisenbuk

Kui politseipatrull käesoleva aasta märtsis Tallinnas Vilde teel öörahu rikkumise väljakutsele reageeris, leiti väikese rikkumise asemel eest märksa karmim kuritöö – korrakaitsjad avastasid Mustamäe paneelmaja korteri esikust Olegi elutu keha.

Majaelanik, kes terve õhtu kestnud valju muusika peale lõpuks häirekeskusesse helistas, kirjeldas dispetšerile, kuidas altkorruselt kostub jalgade müdinat ning meeste hääli. Midagi erilisemat tunnistaja sõnul aga kuulda ei olnud. Naine helistas politseisse veel teiselgi korral, sest muusika jäi vait ning korteris kustutati tuli. Politseipatrull otsustas siiski olukorda kontrollima minna.

Kui patrull majaelanike abil trepikotta pääses, oli koridor vaikne. Järsku kuulsid politseinikud ülevalt tumedat mütsatust. «Selline tuhm, raske asja kukkumine,» kirjeldas sündmusele reageerinud politseiametnik õhtut. «Kuulasime ning liikusime vaikselt trepist üles, kolmandal korrusel kuulsime trepi vastas oleva ukse tagant siseukse avamise häält ja jäime seisma,» rääkis politseinik.

Uksest piilus välja 38-aastane Vladimir Teinemaa, kes oli politseid nähes silmnähtavalt ehmunud, sest tõenäoliselt üritas mees just samal hetkel oma joomakaaslase laiba  korterist välja toimetada. Märganud korrakaitsjaid, Teinemaa võpatas ja hakkas ust kiiresti kinni panema. Politseinikud rebisid selle peale aga ukse pärani lahti ning silmasid koridoris lebavat meesterahvast. Paljasjalgne ning tugevas joobes Teinemaa lohistati ukse vahelt trepikotta pikali ning tema käed löödi raudu. «Mees sai, mis oli ära teeninud, ta oli мусор (prügi),» pomises kinni peetud Teinemaa vastuseks politseinike küsimusele selle kohta, et mis korteris juhtus. Mehe raskest joobest annab aimu ka tõik, et pärast käte raudupanemist jäi Teinemaa koridoripõrandal magama.

Kui politseinikud lõpuks korterisse pääsesid sai selgeks, millega Teinemaa oli hakkama saanud – korduvalt pussitatud Olegi surnukeha lebas jalad taburetil esikupõrandal. Uurimine tuvastas, et meest oli pussitatud kööginoaga vähemalt 15 korral ning lööke jagus kõikjale, kaasaarvatud näkku ning otse südamesse. Rünnak oli olnud niivõrd agressiivne, et tapatööks kasutatud noa ots oli murdunud ohvri küünarvarde ning selle tera oli tugevalt kaardu. Samuti leiab prokuratuur, et juba surnud Olegi lohistas Teinemaa esikusse eesmärgiga sellest siis vabaneda.

Vladimir Teinemaa Harju maakohtus.

FOTO: Karel Reisenbuk

Reedel toimunud istungil Harju maakohtus tunnistas Vladimir Teinemaa end ka tapmises süüdi.

Kohus süüdistatava üle jätkub.

Tagasi üles