Video: politseinikud harjutasid relvastatud röövlite tabamist

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Tallinna kesklinnas Roosikrantsi tänaval korraldati täna relvastatud röövi õppus.

Õppus algas aadressil Roosikrantsi 11 asuvas Šveitsi kellapoes, kus legendi kohaselt leidis aset relvastatud rööv. Õppuse juhi, Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talituse juhi Roger Kummi sõnul harjutasid politseinikud grupiviisilisele relvastatud röövile reageerimist ning ohtlike kurjategijate tabamist kuumadel jälgedel. 

«Õppuse stsenaarium on ajendatud päriselu sündmustest. Mäletatavasti toimus viimane kullapoe rööv Tallinna südalinnas vaid mõni kuu tagasi. Varasem menetluspraktika on näidanud, et sageli tulevad kurjategijad siia välisriigist ning asuvad pärast kuritegu kohe otsima võimalusi linnast põgenemiseks. Nii on ka selle õppuse puhul aeg kriitiline ning politseinike ülesanne on kurjategijad tabada, enne kui nad jõuavad riigist lahkuda,» selgitas Kumm.

Fotod: meenuta Roosikrantsi tänava kriminaalset minevikku

«Tallinnas asuvad olulisemad transpordisõlmed nagu sadam ning raudtee-, lennu- ja bussijaam. Seega on suurim väljakutse tuvastada ja tabada kurjategijad kuumadel jälgedel. Õppusel harjutamegi infoliikumist ja meeskonnatööd nii partnerasutuste kui ka PPA eri üksuste vahel,» lisas Kumm.

Tagasi üles