Meremuuseum otsib konkursiga Paksu Margareetasse kunstiteost

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Paksu Margareeta remont.

FOTO: Eero Vabamägi

Kuula artiklit

Eesti Meremuuseum on välja kuulutanud kunstiteose tellimise konkursi, millega otsitakse kujutava kunsti teost renoveeritavasse Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskusesse.

Konkursi eesmärk on leida uuenduslik ideelahendus, mis haakub meremuuseumi perekesksest ja elamusõppe põhimõttest lähtuva püsiekspositsiooni teemadega: merekaubandus, laevaehitus ja laevameeskondade lugu, teatas meremuuseumi pressiesindaja.

Kunstiteos hakkab paiknema avalikkusele ligipääsetavates ruumides, kas suurtükitorni näitusealal või katuseterrassil. Teos peab arvestama muinsuskaitse-aluse hoone ajaloolise kehandi ja muuseumi mahuka püsiekspositisooniga, mistõttu on see soovitavalt audiovisuaalne.

Võitjalt tellitava teose maksumus on 43 000 eurot, millele lisandub käibemaks. Teise koha saanud kavandi autor saab 430 eurot ja kolmanda koha saanud kavandi autor 215 eurot. Osalemistaotlus ja kavand tuleb esitada 3. detsembriks enne kella 12. Kavandi teostamise tähtaeg on järgmise aasta 1. november.

Žüriisse kuuluvad: esinaine Elin Kard (Eesti Kunstnike Liit), aseesimees Raul Kalvo (Inphysica Technology sisearhitekt), Indrek Köster (Eesti Kunstnike Liit), Hilkka Hiiop (Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing), Triin Tulgiste (Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing), Teele Siig (Eesti Meremuuseum) ning hääleõiguseta ekspert Henry Kuningas (Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakond).

Kunstikonkurss tuleneb avaliku otstarbega hoone ehitustööde puhul rakenduvast kunstiteoste tellimise seadusest. Projekti «Paksu Margareeta arendamine kaasaegseks perekeskseks muuseum-külastuskeskuseks» toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalfondist.

Konkursi kutse ja võistlusjuhendi kohta annab selgitusi konkursi sekretär Karen Jagodin karen@meremuuseum.ee.

Tagasi üles