Maardus sai valmis uus Muuga lasteaed

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Muuga lasteaed

FOTO: Maardu linnavalitsus

Kuula artiklit

Maardus Ploomipuu puiestee 52/54 kinnistul valmis kaasaegne Muuga lasteaed, mis varsti avab oma uksed 80 lapsele.

Täna andsid ehitajad valminud hoone pidulikult Maardu linnale üle. Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on Muuga Lasteaia näol tegemist viimase aastakümne esimese munitsipaalse uusehitisega Maardu linnas, mille järele  on piirkonnas väga kõrge nõudlus. «Viimaste aastate jooksul on Muuga tehniline infrastruktuur kiiresti arenenud. Piirkonda on ehitatud ja ehitatakse uusi kergliiklusteid, rajatud mänguväljak ja külaplats, korrastatud vee- ja kanalisatsioonivõrku. Lasteaia rajamisega Muugale loodi suurepärased võimalused alushariduse saamiseks Muugal, kus oli selle järele suur ootus,» sõnas linnapea. «Oluline on, et muugalased saaksid kasutada oma elupiirkonna lasteaeda ja koos sellega ka registreeriks ennast Maardu linna elanikuks,» lisas Arhipov.

Lasteaia ehitamisel on sise- ja väliskujunduses kasutatud rõõmsameelseid  ja lapsesõbralikke kujunduselemente ja  fassaadilahendusi. Igal rühmal on oma sissekäik, hoone planeering on põhjalikult läbi mõeldud – see pakub valikuid lastele ja personalile, soosib mitmesuguseid tegevusviise ning on väga funktsionaalne. Õuealal keset männimetsa on lastele paigaldatud atraktsiooniderohked mänguväljakud, mis arvestavad  laste vanuselist eripära.  Igal rühmal on õuealal oma varjualune, terrass ja mänguala, millel jagub põnevat tegevust igale lapsele.

Muuga lasteaed hakkab pakkuma arendavat ja hoolivat keskkonda 80 lapsele vanuses 1,5-7 aastat. Vajadusel on lasteaia hoonet võimalik laiendada, luues täiendavalt kohti 40 mudilasele. Lasteaias hakkavad käima mitmest rahvusest, erinevate kultuuritaustadega peredest lapsed. See annab hea võimaluse nii suurtele kui väikestele õppida pidama üksteisest lugu, väärtustama erinevusi ning rõõmustama sarnasuste üle. Muuga lasteaiast võiks tulevikus saada kohaliku elu tõmbekeskus, mille ruumides saaks korraldada erinevaid huvitegevusi ja pidada kohalikke sündmusi.

Tagasi üles