Facebook sulges Eesti suurima snus’i-sõprade grupi (8)

Helen Mihelson
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Huuletubakat hoitakse vastu iget. Eestis ei karistata huuletubaka omamise eest, küll aga rikuvad seadust need, kes seda ladustavad või edasi müüvad. Väikese koguse müümise eest karistatakse trahviga, suur kogus võib müüjale tähendada kuni viieaastast vanglakaristust.
Huuletubakat hoitakse vastu iget. Eestis ei karistata huuletubaka omamise eest, küll aga rikuvad seadust need, kes seda ladustavad või edasi müüvad. Väikese koguse müümise eest karistatakse trahviga, suur kogus võib müüjale tähendada kuni viieaastast vanglakaristust. Foto: Sven-olof Ahlgren/Scanpix

Kolm aastat pingutusi viis viimaks sihile: sotsiaalvõrgustik Facebook sulges maksu- ja tolliameti palvel mitu gruppi, kus tuhanded eestlased ebaseaduslikult huuletubakat müüsid ja ostsid.

Neist gruppidest suurimas oli tipphetkel 6700 liiget ehk rohkem kui Türi linna jagu inimesi. Seestpoolt nägi grupp välja nagu üks tavaline laadaplats: müüjad ja ostjad said omavahel kokku ja äritsemine käis nagu mis tahes kaubaga. Ainult selle vahega, et huuletubakaga äritsemine on Eestis keelatud.

Huuletubaka ehk snus’iga kauplejate ohjeldamise ja kinninabimisega tegeleb maksu- ja tolliamet (MTA), kel sai jultunud seaduserikkumisest juba ammu mõõt täis. Lihtlabane salakaubandus käis ju sotsiaalmeedias ametnike silme all.

Kommentaarid (8)
Copy
Tagasi üles