K, 6.07.2022

Facebook sulges Eesti suurima snus’i-sõprade grupi

Endine huuletubaka müüja: õige äri käib niikuinii mujal
Helen Mihelson
, reporter
Facebook sulges Eesti suurima snus’i-sõprade grupi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Huuletubakat hoitakse vastu iget. Eestis ei karistata huuletubaka omamise eest, küll aga rikuvad seadust need, kes seda ladustavad või edasi müüvad. Väikese koguse müümise eest karistatakse trahviga, suur kogus võib müüjale tähendada kuni viieaastast vanglakaristust.
Huuletubakat hoitakse vastu iget. Eestis ei karistata huuletubaka omamise eest, küll aga rikuvad seadust need, kes seda ladustavad või edasi müüvad. Väikese koguse müümise eest karistatakse trahviga, suur kogus võib müüjale tähendada kuni viieaastast vanglakaristust. Foto: Sven-olof Ahlgren/Scanpix

Kolm aastat pingutusi viis viimaks sihile: sotsiaalvõrgustik Facebook sulges maksu- ja tolliameti palvel mitu gruppi, kus tuhanded eestlased ebaseaduslikult huuletubakat müüsid ja ostsid.

Neist gruppidest suurimas oli tipphetkel 6700 liiget ehk rohkem kui Türi linna jagu inimesi. Seestpoolt nägi grupp välja nagu üks tavaline laadaplats: müüjad ja ostjad said omavahel kokku ja äritsemine käis nagu mis tahes kaubaga. Ainult selle vahega, et huuletubakaga äritsemine on Eestis keelatud.

Huuletubaka ehk snus’iga kauplejate ohjeldamise ja kinninabimisega tegeleb maksu- ja tolliamet (MTA), kel sai jultunud seaduserikkumisest juba ammu mõõt täis. Lihtlabane salakaubandus käis ju sotsiaalmeedias ametnike silme all.

Märksõnad
Tagasi üles