Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinna visioonikonverents: meil on piisav maksubaas, kellelt turismimaksu küsida

Tallinna saabuvad kruiisituristid. FOTO: JUSS SASKA

Kohalikud maksud moodustavad Tallinna tuludest väga väikese osa ning nende osatähtsus on vähenemas, selgus tänasel Tallinna visioonikonverentsil «Turismimaks – poolt või vastu?».

«Kohalikud maksud moodustavad Tallinna tuludest vaid 1,5-1,8 protsenti ning nende osatähtsus aastatega väheneb, jäädes aastas ca 11-12 miljoni piiresse. Suurem osa, ligikaudu pool sellest moodustab parkimistasu, mis hakkab aga vähenema, sest jalakäijate ala laiendatakse parkimiskohtade arvel,» ütles visioonikonverentsil  Tallinna linna finantsteenistuse linnakassa osakonna juhtivspetsialist Kristjan Liivamägi. «Kohalike maksude osatähtsus Tallinna linna tuludes on väga väike ja ebaoluline, teistes kohalikes omavalitsustes on see osatähtsus veel väiksem.»

Praegu kehtivatest maksudest on Tallinnas rakendatud reklaamimaks, teede ja tänavate sulgemise maks ja parkimistasu.

Liivamägi sõnul on valitsuskoalitsioon küll lubanud kohalike maksude seaduse üle vaadata ning laiendada kohalikke makse, kuid senini ei ole olulist arengut selles vallas toimunud, mistõttu on linna ainus võimalus vaadata iga aasta üle linnas kehtestatud kohalike maksude määrad.

«Turismimaks on Tallinna linna kontekstis selline maks, millel on reaalselt olemas ka maksubaas. See tähendab, et Tallinnas on piisavalt turiste, keda maksustada. 2017. aasta andmetel üle 4,4 miljoni inimese, mis tähendab, et meil on maksubaas, millelt maksu küsida,» ütles Liivamägi.

«Iseküsimus on see, et mis on selle maksu eesmärk. Milleks me seda maksu küsime ja seda tulu kasutame ja kas see maks on Tallinna kontekstis mõistlik,» lisas ta.

Tagasi üles
Back